Marek Šurkala "> Klášter Porta Coeli letos znovu uvítá skupinu zahraničních dobrovolníků při pracích na obnově kláštera - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/klaster-porta-coeli-letos-znovu-uvita-skupinu-zahranicnich-dobrovolniku-pri-pracich-na-obnove-klastera
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Klášter Porta Coeli letos znovu uvítá skupinu zahraničních dobrovolníků při pracích na obnově kláštera

26. června 2023 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Marek Šurkala, tel: 776748203
Středověký klášter v Předklášteří nedaleko od Brna v době od 26. 6. do 8. 7. již potřetí hostí skupinu mezinárodních dobrovolníků, kteří přijíždí pomoci s obnovou a zkrášlením části areálu kláštera. Projekt probíhá ve spolupráci místního spolku Hojnost z. s. a organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit.

Prostory kláštera, v současnosti obývané uprchlíky a uprchlicemi z Ukrajiny, na dva týdny uvítají dobrovolníky z celého světa (Mexiko, Německo, Itálie). Na místě se bude mezinárodní skupina věnovat jednoduchým opravám, údržbě bylinkové zahrady, péči o klášterní jabloňové sady a pomůže i s údržbou zeleně v obci Předklášteří. Během dvou týdnů cizinci rovněž navštíví místní školu a domov důchodců, kde se s dětmi a místními obyvateli podělí o kulturu své země. Ve volném čase bude dobrovolnická skupina poznávat okolí kláštera i jeho historii a také navzájem sdílet své vlastní zkušenosti.

Místním hostitelem je spolek Hojnost z. s., jehož posláním je péče o životní prostředí na Tišnovsku. Usiluje o rozvoj šetrného obhospodařování půdy a tradičního a ekologického zpracování zemědělských produktů. V roce 2020 otevřel v Tišnově bezobalovou prodejnu a už několik let obnovuje ovocné sady při klášteru Porta Coeli.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí rovněž průměrně 300 set českých dobrovolníků.

Fotografie z realizace projektu v roce 2022:
https://drive.google.com/drive/folders/1uO0t0GXDs2SXQTJ__Z50qhC-oWmbsXQs?usp=sharing

Kontaktní osoba:
INEX-SDA, z. s.
Štěpán Vranešic, vedoucí workcampu
Telefon: 702 358 126
E-mail: stepan.vranesic@seznam.cz
web: www.inexsda.cz

Aleksandra Shalgunova, vedoucí workcampu
Telefon: 736 182 694
E-mail: Lxndr78@gmail.com
web: www.inexsda.cz
Marek Šurkala, tel: 776748203
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist