https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kluky-poprve-privitaji-dobrovolniky-ze-zahranici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Kluky poprvé přivítají dobrovolníky ze zahraničí

6. června 2018 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Eva Macková, tel: 774 736 594
V termínu 11. – 19. 6. 2018 přivítá jihočeská obec Kluky první zahraniční dobrovolníky ve své historii. Čtyři dobrovolnice původem z Mexika, Brazílie a Francie se zapojí do renovace místního lesního hřiště a připraví mezinárodní den pro děti i dospělé.

Dobrovolnice zavítají do Česka v rámci mezinárodního dobrovolnického projektu, který probíhá pod záštitou INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z.s. (INEX-SDA). Hlavním cílem projektu je zvelebit plochu lesního dětského hřiště, které vzniklo z iniciativy místních obyvatel na místě dříve zanedbaného okraje lesa. To už je ale minulostí a na hřišti každým rokem přibývají nové dřevěné prvky. Těm starým dobrovolnice pomohou dát nový háv.

Nedílnou součástí mezinárodních dobrovolnických projektů, takzvaných workcampů, je také vzájemné poznávání cizích kultur, zvyklostí a kuchyně. Dobrovolnice navštíví místní školku a školu, kde pro děti připraví mezinárodní den. Po práci pak mohou využít volný čas k poznávání okolí, nebo využít místní keramickou dílnu. O víkendu si nenechají ujít návštěvu Písku a Českého Krumlova.

„V této souvislosti bychom chtěli pozvat veřejnost na posezení s dobrovolnicemi. Budete se s nimi moci seznámit, dozvědět se něco o jejich zemi, ochutnat něco z mexické kuchyně a sami také přinést něco domácího, aby dobrovolnice měly také možnost poznat českou kuchyni,“ zve starostka obce Jana Hrdinová. Přesné datum bude včas upřesněno.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Autor: Eva Macková

ILUSTRAČNÍ FOTOGRAFIE (pořízené na dalších projektech v ČR, autoři uvedeni nebo archiv INEX-SDA):

https://drive.google.com/file/d/1gc5m7lW87RokRrFfIxgM333ZO2YkdUTR/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1TiwV5k0qD3eIceiO3YvBahYXmb0lMFKH/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1mIthbHPhHOLK3-BSgQGgGjz6CaTwjYeg/view?usp=sharing
Eva Macková, tel: 774 736 594 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist