Romana Šonková "> Koho volit v zájmu ochrany zvířat? Projekt Volím pro zvířata už zná postoje politických stran - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/koho-volit-v-zajmu-ochrany-zvirat-projekt-volim-pro-zvirata-uz-zna-postoje-politickych-stran
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Compassion in World Farming: Koho volit v zájmu ochrany zvířat? Projekt Volím pro zvířata už zná postoje politických stran

29. září 2021 | Compassion in World Farming
Autor: Romana Šonková, tel: 778 000 288
Praha, 29. 9. 2021 – Společný předvolební projekt čtyř předních organizací na ochranu zvířat v České republice vrcholí. Dnes organizace na svých sociálních sítích oznámily, že už znají postoje politických stran ke dvanácti reformním návrhům, které společně připravily. Lidé si teď na webových stránkách projektu mohou otestovat, jaká strana je jim v otázce ochrany zvířat nejblíže.
Čtyři organizace na ochranu zvířat působící v České republice (Compassion in World Farming, NESEHNUTÍ, OBRAZ – Obránci zvířat a Svoboda zvířat) chtějí před volbami ulehčit voličům rozhodování. Na www.volimprozvirata.cz si totiž mohou zkusit, jak se shodnou s jednotlivými stranami v názoru na dvanáct reformních návrhů, které by mohly v dalším volebním období posílit ochranu zvířat u nás. Kromě postoje stran k jednotlivým návrhům web obsahuje také hodnocení stran z pohledu jejich dosavadní práce pro ochranu zvířat a prostor vyjádřit se dostali i jednotliví kandidáti.
„Podle průzkumu agentury ppm factum si 91 % Čechů myslí, že ochrana zvířat je důležité téma, které mnozí zohlední i u voleb. Jsme rádi, že většina stran si to uvědomuje a náš dotazník vyplnila. Každý si teď může ověřit, jaké jsou jejich postoje k našim konkrétním a realistickým návrhům na zlepšení života zvířat. Pro konečný výběr, koho volit, je ovšem také vhodné seznámit se s hodnocením práce dané strany za uplynulé volební období. I to naše volební kalkulačka nabízí. Věříme proto, že se nám společně podařilo vytvořit užitečný nástroj pro volební rozhodování,“ míní Romana Šonková, zástupkyně Compassion in World Farming v ČR.
S dotazníkem byly osloveny strany, které alespoň v jednom z průzkumů uskutečněných od letošního května překročily pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny. Z těchto uskupení dotazník vyplnila koalice Pirátů a STAN, ANO, SPD a KSČM, naopak zcela ignorovat ochranu zvířat se rozhodli v ČSSD a hnutí Přísaha. Koalice SPOLU vydala jen obecné prohlášení a ke konkrétním návrhům se odmítla vyjádřit.
Všechny strany, které poskytly své odpovědi, se shodují na tom, že spolky na ochranu zvířat by měly být zapojeny do správních řízení a že by živočišné potraviny měly být označovány podle způsobu chovu. Naopak jednotný názor nepanuje třeba v otázce ukončení klecových chovů hospodářských zvířat nebo na ukončení přepravy hospodářských zvířat z ČR do zemí mimo EU.
Projekt Volím pro zvířata odstartoval v polovině srpna za mohutné podpory celebrit a influencerů. Zpěvák Ben Cristovao společně s autorkou knih o ekologii a zdravém životním stylu Dewii ve videu vyzývali, aby lidé projekt podpořili.
Podle Bena se životy zvířat u voleb ovlivnit rozhodně dají: „Myslím si, že zákony obecně jsou ta nejcennější páka na lidi, aby se reálně začalo dělat něco jinak. Je to primárně o tom, aby voliči vytvářeli tlak na poslance, kterým věří,“ myslí si zpěvák.
Projekt podpořily i další známé osobnosti jako zpěvačka a rapperka Sharlota, neteř Jaromíra Jágra a bloggerka Pavlína Jágrová, modelka Jitka Nováčková, herec Václav Neužil nebo moderátorka Katka Říhová. Všichni svým fanouškům doporučují, aby letos volili pro zvířata.
Romana Šonková, tel: 778 000 288
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist