https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/komunitni-centrum-na-prazske-kampe-ozivi-detske-kresby-netopyru-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká společnost pro ochranu netopýrů: Komunitní centrum na pražské Kampě oživí dětské kresby netopýrů

15. října 2018 | Česká společnost pro ochranu netopýrů
Autor: Eva Cepáková, tel: 732 615 295
Nejzdařilejší díla z výtvarné soutěže s netopýří tématikou, které se zúčastnily děti z pražských mateřských a základních škol, budou k vidění v Komunitním centru Kampa. Slavnostní zahájení výstavy a setkání se skutečnými, ochočenými netopýry proběhne ve středu 17. října 2018.

Nejen účastníci letošní výtvarné a literární soutěže, pořádané Českou společností pro ochranu netopýrů, ale i všichni ostatní zájemci jsou zváni na zajímavou akci na pražské Kampě. V domečku Salla Terrena, který je součástí místního Komunitního centra, se ve středu 17. října 2018 od 17:30 hod. uskuteční vernisáž výstavy dětských kreseb a maleb s názvem „Blízká setkání s netopýry“. Výtvory žáků z pražských mateřských a základních škol zde budou následně k vidění až do poloviny listopadu.
Součástí vernisáže bude slavnostní vyhlášení výsledků a ocenění autorů vítězných děl. „V letošním roce využilo možnost umělecky vyjádřit své pocity a zážitky související s netopýry celkem 105 dětí z jedenácti pražských škol. Vybrat nejlepší díla nebylo vůbec jednoduché, rozhodli jsme se proto udělit kromě prvních tří míst v každé věkové kategorii také několik speciálních cen,“ říká Eva Cepáková z ČESON.
„Návštěvníci vernisáže se mohou těšit setkání s ochočenými handicapovanými netopýry, ale také povídání o životě těchto létajících savců a promítání filmu z dílny předních českých tvůrců. Za dobrého počasí se vydáme také na malou večerní vycházku s ultrazvukovým detektorem po Kampě a budeme sledovat netopýry, kteří v parku loví hmyz,“ doplňuje Cepáková.
Soutěž a výstava jsou realizovány v rámci projektu podpořeného Hlavním městem Prahou. Výstava je organizována ve spolupráci s Komunitním centrem Kampa.
Eva Cepáková, tel: 732 615 295 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist