Martin Cabalka "> Kozolupy přivítají dobrovolníky z celého světa, aby se podíleli na organizaci rockového festivalu s místní komunitou - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kozolupy-privitaji-dobrovolniky-z-celeho-sveta-aby-se-podileli-na-organizaci-rockoveho-festivalu-s-mistni-komunitou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Kozolupy přivítají dobrovolníky z celého světa, aby se podíleli na organizaci rockového festivalu s místní komunitou

18. srpna 2023 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Martin Cabalka, tel: 606 542 168
Kozolupy (18.8.): V období od 21. srpna do 1. září se v obci Kozolupy na Plzeňsku bude již počtvrté konat mezinárodní dobrovolnický workcamp. Dobrovolníci z celého světa se budou podílet na revitalizaci obce i okolí a pomáhat s organizací rockového festivalu Rockové léto na Mži. Projekt je pořádán po záštitou neziskové organizace INEX a sdružení MAS Radbuza.

Workcampu se zúčastní dobrovolníci jak z evropských zemí (Itálie, Španělsko, Turecko, ..) tak i ze zemí za oceánem (Mexiko, Taiwan, ..). Obci budou pomáhat s revitalizací přírody, prací v místním sadu či údržbou kostela. O víkendu pomohou s organizací osmého ročníku rockové festivalu Rockové léto na Mži.

Kromě pracovní náplně je cílem tohoto projektu zapojení dobrovolníků do společenského života v obci. Ve spolupráci s obcí jsou tak v plánu mezinárodní večery a táboráky, výlety po okolí, sportovní aktivity či návštěva Plzně. 
“Jedním z cílů mezinárodních dobrovolnických projektů je poznávání odlišných kultur a krajin. Proto plánujeme s dobrovolníky kulturní i sportovní akce a výlety po okolí s místními,” oznamuje vedoucí workcampu Martin Cibulka.

MAS Radbuza je sdružení, které si klade za cíl ochranu regionálních hodnot, jako je například zachování přírody, bohaté kultury, zdravého životního prostředí či podpora občanů i iniciativ na místní a regionální úrovni.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů  (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/en/sda-100-rock-summer-in-kozolupy/
Martin Cabalka, tel: 606 542 168
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist