Tereza Nechvílová "> Lea Blumenthalová – Udělej to jako racek: Vy… se na to! - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/lea-blumenthalova-udelej-to-jako-racek-vy.se-na-to
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nakladatelstí KAZDA: Lea Blumenthalová – Udělej to jako racek: Vy… se na to!

3. května 2023 | Nakladatelstí KAZDA
Autor: Tereza Nechvílová, tel: 724710673
Při čtení knihy Udělej to jako racek: Vy… se na to! čtenáři pochopí příčiny svého strachu z konfrontace, najdou způsob, jak konečně zatnout tipec své závislosti na harmonii a naučí se zvládat konflikty. Někdy je totiž lepší otevřít pusu než všechno beze slova spolknout – protože není nezbytné líbit se všem za každou cenu. Knihu vydává Nakladatelství KAZDA 2. května 2023.

Když se někdo vždy a za každou cenu snaží zavděčit se všem – neříká to, co chce říct, co si skutečně myslí nebo co cítí – vyhýbá se jakýmkoli konfrontacím. Takový člověk je sice vyrovnaný a láskyplný, ale potlačuje své skutečné pocity – tím nakonec zrazuje sám sebe, protože si nevytváří prostor pro vlastní potřeby. Navíc tím ještě dává podnět k dalším konfliktům a situaci ještě vyhrotí. V určitém okamžiku člověk pod takovým tlakem exploduje nebo se zhroutí. Neschopnost říct ne a odmítání vstupovat do konfliktů lze považovat za závislost na harmonii, což může být problém. Všechno to vyhýbání se hádkám a nedostatek smířlivosti totiž škodí zdraví, způsobuje poruchy spánku, bolesti hlavy a celkovou nevolnost.
Lea Blumenthalová má panickou hrůzu z jakékoliv konfrontace – prostě nedokáže přenést přes srdce, že by zklamala něčí očekávání. Výsledkem je, že zrazuje své vlastní potřeby a přání. Nakonec je vždycky naštvaná, že se zase nechala zlomit. Ale jednoho dne se rozhodne: Teď je s tím konec! Spolu s přítelkyní psycholožkou se Lea postaví své závislosti na harmonii a pozná mechanismy jejího průběhu ve svém podvědomí.
„Je možné naučit se řešit konflikty? Ano, je. S pomocí psychologických rad a cvičení mohou i ti největší odmítači konfliktů udělat krok k sebevědomému nastavení mysli, které výměnu názorů nevnímá jako hrozbu, ale jako příležitost. Protože věřit, že mlčení vyřeší problémy, je jako zakrývat si oči ve snaze stát se neviditelným,“ říká autorka knihy – Lea Blumenthalová.
Autorka:
Lea Blumenthalová (* 1983) se dlouho obávala zveřejnit knihu o boji se svou závislostí na harmonii – bála se nepříznivých reakcí. Teď už se však nestará o to, co si o ní myslí ostatní, a píše, o čem chce. Několik let žila v Hamburku, nyní se svým přítelem a psy bydlí na venkově a díky získané schopnosti zvládat konflikty si užívá mnohem harmoničtější život než v době, kdy se za každou cenu urputně snažila zalíbit se všem.
* * *
Informace o knize Udělej to jako racek: Vy… se na to!:
Autorka: Lea Blumenthalová • Překlad: Martin Richter • Ilustrace: Tatiana Davidova, Getty Images (calvindexter)
Originální název: Mach´s wie die Möwe - scheiß drauf • Formát: 135 × 210 mm • Vazba: měkká s klopami • Počet stran: 180
Nakladatelství KAZDA • www.knihykazda.cz • ISBN (EAN): 978-80-7670-105-2 • Datum vydání: 2. 5. 2023
Doporučená cena: 369 Kč / 15,8 € • Cena s 20% slevou v e-shopu nakladatele: 295 Kč / 12,6 €
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist