Anna Mindlová "> Letní kempy předčily naše očekávání - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/letni-kempy-predcily-nase-ocekavani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Pionýr: Letní kempy předčily naše očekávání

14. září 2021 | Pionýr
Autor: Anna Mindlová , tel: 773 774 194
Teď máte společný úkol… Vytvořte ve vašem týmu… Poslouchejte ostatní a zkuste se zamyslet nad tím, proč… To jsou úvodní věty, kterými začínala většina aktivit na letních kempech.

S ideou tzv. letních kempů přišlo MŠMT v rámci snahy snižovat záporné dopady pandemie na děti. Cílem bylo posílit sociální vztahy a vzájemnou spolupráci, napomoci obnovení pracovních a studijních návyků či podpořit duševní pohodu a zdraví ale i pohybové aktivity dětí.

„Letní kempy pořádané Pionýrem byly mezi dětmi i rodiči vyhledávané, těšili se na ně a co víc, účastnící přibývali doslova i na poslední chvíli, zájem byl tak velký, že jsme jejich nabídku průběžně rozšiřovali,“ říká tisková mluvčí Pionýra Anna Mindlová a doplňuje, že vzhledem k velkému zájmu se nabídka pionýrských letních kempů navyšovala opravdu ještě i během prázdnin, například na Severní Moravě ale i v Praze. Důkazem toho jsou i finální čísla. Pionýrům se podařilo uspořádat 191 letní kemp, což bylo o desítku více než bylo původní předpoklad.

„Připustím, že zprvu u nás byla vůči kempům jistá skepse, ale zájem rodičů prokázal, že šlo o vhodné propojení formálního a neformálního vzdělávání, kdy si děti nenásilně doplnily dílčí znalosti a dovednosti, jež jim mohou chybět vzhledem k výpadku prezenční výuky. Naši vedoucí tohle umí, není to pro nás neznámý přístup. Dětem pomohl každý kontakt s vrstevníky, kempy k tomu byly vhodnou příležitostí a zájem o ně byl mimořádný, našich se zúčastnilo 3191 dítě,“ uvádí předseda Pionýra, Mgr. Martin Bělohlávek.

Kempy byly financované dotací MŠMT, takže možnost zúčastnit se nekladla na rodiče žádné finanční nároky a mohli se jich zúčastnit i sociálně znevýhodněné děti či děti z vícečetných rodin. U nich často dochází k tomu, že rodiče nemají dostatek finančních prostředků k tomu, aby se děti mohli takových aktivit zúčastnit, zde – vzhledem k podpoře MŠMT – se mohli zúčastnit naprosto všichni, kdo měli zájem.
V průběhu konání letních kempů došlo i k několika kontrolám ze strany MŠMT ohledně dodržování nastavených podmínek. Pionýrské letní kempy prošly bez ztráty kytičky.
Anna Mindlová , tel: 773 774 194
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist