https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/letni-skola-it-je-idealni-trenink-do-zivota
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Czechitas: Letní škola IT je ideální trénink do života

13. července 2021 | Czechitas
Autor: Zuzana Heferová, tel: 776677610
V rámci programu Liberecké Letní školy IT dívky nakouknou do mnoha oblastí informatiky a zjistí tak, že IT není jen nudné sezení u počítače. Během týdenního programu se setkají se základy programování (IoT, CSS, JavaScript, HTML), robotikou a počítačovou grafikou. Po intenzivních čtyřech dnech vzdělávání čeká účastnice zpracování vlastního týmové projektu, který pak osobně odprezentují během slavnostního galavečera na závěr Letní školy.

Že to zní moc komplikovaně? Není se čeho bát, letní škola je určena jak začátečnicím, tak i těm, kterým počítač není cizí.

Sama účastnice loňské letní školy, Kateřina Chalupová, dodáva: “Mou velkou motivací byl výstup z komfortní zóny, chuť zažít něco nového, poznat nové lidi a dostat se do jiného prostředí. Strach a obavy okamžitě zmizely. Většině holek se ulevilo, když jsme začaly mluvit o svých IT schopnostech, kdy velké množství z nás končilo zapnutím počítače, popřípadě i jeho vypnutím.”

Liberecká Letní škola IT se koná 15. - 20. srpna 2021 ve spolupráci s Fakultou mechatroniky, informatiky a mezioborových studií při Technické univerzitě v Liberci, v jejíchž prostorách bude výukový program probíhat a za podpory technologických partnerů Škoda Auto, Microsoft, Accenture, IBM. Děkujeme za podporu Actis a OC Forum.

Více informací na www.czechitas.cz/kurzy/letni-skola-it


Nezisková organizace Czechitas se zaměřuje na vzdělávání žen, mládeže a dětí v informačních technologiích. Od roku 2014 zrealizovali přes 800 jednodenních workshopů a dlouhodobých kurzů s více než 15 000 účastnicemi bez ohledu na věk, předchozí vzdělání nebo pracovní zkušenost. Czechitas organizují workshopy na různých úrovních pokročilosti, letní tábory, rekvalifikační a večerní kurzy. Nově podporuje i rozvoj učitelských kompetencí. Czechitas inspirují, vzdělávají a uplatňují nové talenty k posílení diverzity a konkurenceschopnosti v IT. Od roku 2019 své aktivity pořádají i v Libereckém kraji. Více na www.czechitas.cz
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist