https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/loutkovy-advent-plny-zazitku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Loutkový Advent plný zážitků

22. listopadu 2017 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777285990
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi připravilo v rámci letošního Adventu pro své návštěvníky hned několik akcí, které přispějí k navození vánoční atmosféry. Vedle netradiční mikulášské nadílky, která loni nadchla děti i dospělé, to bude třeba rozsvěcení vánočního anděla nebo večírek pro seniory spojený s ochutnávkou cukroví.

Muzejní advent zahájí v neděli 3. prosince od 18 hodin akce spojená s rozsvícením vánočního anděla, který bude, stejně jako v loňském roce, až do Tří králů shlížet z arkád Mydlářovského domu a bdít nad všemi lidmi dobré vůle. Program v muzeu, kam bude tento večer vstup zdarma, přímo naváže na tradiční slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na chrudimském Resselově náměstí.
Stejně jako v loňském roce bude 5. prosinec patřit v Muzeu loutkářských kultur oslavě svátku svatého Mikuláše. I letos jsme pro děti a jejich rodiče přichystali možnost setkání s Mikulášem spojené s nadílkou u nás ve speciální „nebeské komnatě“. Po celou dobu od 15 do 21 hodin bude také v muzeu i na muzejních terasách probíhat program, který vyvrcholí v 19 hodin čertovským koncertem kapely Drum for Fun.
Ve čtvrtek 14. prosince od 14 hodin je (nejen) pro dříve narozené připravena, ve spolupráci se spolkem Hurá na výlet!, akce s hudbou a ochutnávkou vánočního cukroví. Kdo přinese k ochutnání svoje výrobky, bude odměněn rodinnou vstupenkou do muzea. V neděli 17. prosince se pak v muzeu bude hrát tradiční loutkové pohádkové představení na vánoční téma. S pohádkovou stínohrou „O Ježíškovi“ vystoupí loutkářka Jarka Holasová.
Pro zpříjemnění adventní návštěvy MLK se po celý prosinec bude podávat kašpárkův vánoční punč. K tomu se můžete od 25. listopadu potěšit malou výstavou rodinných loutkových divadel, které MLK zapůjčilo do Zahradnictví Mikan na jejich tradiční akci nazvanou Pohádkové Vánoce. Těšíme se, že si v předvánočním shonu najdete čas na malé zastavení a zklidnění ve společnosti loutek.
Břetislav Oliva, tel: 777285990 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist