Kateřina Sivoková "> Mezinárodní dobrovolnice pomáhají s revitalizací areálu chráněného bydlení v Modletíně - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-dobrovolnice-pomahaji-s-revitalizaci-arealu-chraneneho-bydleni-v-modletine
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mezinárodní dobrovolnice pomáhají s revitalizací areálu chráněného bydlení v Modletíně

7. září 2021 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Kateřina Sivoková, tel: 606291026
Od 4. do 19. září se koná v Modletíně dobrovolnický projekt neboli workcamp. V areálu komunity Benediktus, kde mohou lidé s mentálním handicapem bydlet v takzvaném chráněném bydlení, pomáhá skupina dobrovolnic s opravami areálu a integrací klientů. Projekt je organizován ve spolupráci neziskových organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a Benediktus.

Tři dobrovolnice z Čech a Francie spolu s klienty organizace Benediktus renovují okna, natírají dřevěné konstrukce, obnovují ohrady pro ovce a zpevňují parkoviště. Během projektu vypomohou také v obci Modletín s péčí o veřejné prostory a stráví s místními obyvateli společný večer s ochutnávkou domácí kuchyně zahraničních dobrovolnic a sdílením příběhů z cest. Ve volném čase mohou dobrovolnice vyzkoušet nemechanizované sušení ovoce a výrobu dřevěných hraček. V plánu mají také výlet do přírody za sedimenty z prvohorního moře a do Kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Nezisková organizace Benediktus
Benediktus je nezisková organizace poskytující sociální služby lidem s mentálním postižením, která od roku 2000 působí v Chotěboři a Modletíně. V areálech chráněného bydlení zde spolu žijí a pracují lidé s postižením i bez něj ve vzájemném společenství. Provozuje chráněné dílny, kde se lidé s postižením věnují hudbě, řemeslným pracím, sušení ovoce, údržbě pozemků a mnohému dalšímu. Organizace realizuje i kulturní a duchovní akce a snaží se obnovit kolorit lokality, v níž působí. Od roku 2018 je Benediktus členem mezinárodní federace komunit L’Arche, jejichž dobré jméno i praxi se snaží rozšířit i do České republiky.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření epidemie COVID-19 se INEX svými aktivity letos zaměřil na lokální úroveň. Na letošní letní sezónu společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi naplánoval 29 workcampů po celém území České republiky.

Fotografie k použití
https://drive.google.com/drive/folders/1PjXM1Fp1FL6-m_cCinqWaddQ8rRr335k?usp=sharing
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist