Nikola Šašurová "> Mezinárodní dobrovolníci pomáhají s údržbou chráněných luk - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-dobrovolnici-pomahaji-s-udrzbou-chranenych-luk
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mezinárodní dobrovolníci pomáhají s údržbou chráněných luk

3. září 2021 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Nikola Šašurová, tel: 774 736 594
Skupina dobrovolníků pomáhá od 29. 8 do 10. 9. 2021 v okolí Staré Knížecí Hutě se sekáním trav na chráněných loukách. Projekt zprostředkovává nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit.

Hlavní náplní je pro dobrovolníky z Německa a Belgie sekání, hrabání a sbírání trávy na chráněných loukách. Kromě toho dělají i údržbářské práce v kempu, kde jsou ubytováni. V rámci volnočasových a vzdělávacích aktivit se dozví něco o životě na venkově v České republice a uspořádají výlety po okolí. Celé dva týdny tráví skupina dobrovolníků v úzkém spětí s přírodou, bez elektřiny, vaří si na ohništi a přespávají v týpí.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření epidemie COVID-19 se INEX svými aktivity letos zaměřil na lokální úroveň. Na letošní letní dobrovolnickou sezonu INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi naplánoval 29 workcampů po celém území České republiky.

Fotografie k použití:
https://drive.google.com/drive/folders/1PjXM1Fp1FL6-m_cCinqWaddQ8rRr335k?usp=sharing
Nikola Šašurová, tel: 774 736 594
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist