https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-dobrovolnici-pomahaji-studiu-alta-s-rekonstrukci-prostor-a-organizaci-festivalu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mezinárodní dobrovolníci pomáhají Studiu ALTA s rekonstrukcí prostor a organizací festivalu

12. července 2021 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Kateřina Sivoková, tel: 606291026
Praha, Karlín (12. 7. 2021): V karlínské Invalidovně probíhá od 10. do 24. července krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp. Jeho účastnice a účastníci pomáhají ve Studiu ALTA s produkcí festivalu Nultý bod a zvelebováním prostoru. Workcamp pořádá pražské Studio ALTA, z. ú. společně s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s.

Dvanáctičlenná skupina dobrovolníků z Pákistánu, Mongolska, Francie, Belgie, Německa a Itálie má v plánu výmalbu a šití plachty. Pomůžou také s organizací festivalu Nultý bod, který již tradičně zve odborníky i veřejnost k objevování hraničních směrů v divadle. Jeho 13. ročník se koná od 10. do 15. července. Ve volném čase společně dobrovolníci probrouzdají pražská zákoutí, zúčastní se výše zmíněného festivalu i jiných programů Studia ALTA, a taky je čeká uvítací piknik s týmem Studia ALTA. Díky podpoře od společnosti zajišťující sdílení jízdních kol Rekola se navíc mohou dobrovolníci jednodušeji a zodpovědněji pohybovat po Praze.

„Na tomhle projektu je dobré, že budeme pomáhat s tím festivalem a také, že můžeme chodit na všechen program, co ALTA realizuje. Na to se těším,“ prozrazuje jedna z letošních českých dobrovolnic. „A taky na ty lidi!“ dodává a zve k návštěvě jak festivalu, tak Invalidovny.

ALTA s INEXem spolupracuje již čtvrtým rokem. V únoru 2020 se Studio Alta s pomocí dobrovolníků přestěhovalo z Holešovic do karlínské Invalidovny, kde dostalo od Památkového ústavu zapůjčené západní křídlo. Loni v létě tak osm účastníků workcampu ve Studiu ALTA mimo jiné stavělo zeď a obkládalo záchody dřevem. Na údržbě, zfunkčnění a zvelebování vnitřních prostor je však stále třeba pracovat, a proto i letos přijede skupina dobrovolníků z různých koutů světa a vlastníma rukama Studiu ALTA pomohou.

„Pro některé z nich je to o srdci na správném místě, někdo se s radostí podívá do zákulisí kulturní neziskové organizace a jiní prostě chtějí vycestovat a poznat jiné kultury jinak než běžným turismem. Workcamp je pro to všechno ideální formou – jedná se o dobrovolnický projekt, při němž se rozmanitá skupina lidí sejde u jednoho projektu a po nějakou dobu spolu žije a realizuje jej.“ říká vedoucí workcampu Mariana Zavadil.

Studio ALTA vzniklo roku 2008 s cílem poskytovat prostor tvorbě a uvádění tance a fyzického divadla. Časem se stalo multikulturním centrem a místem setkávání zainteresovaných osob a organizací. Spolu s dalšími organizacemi realizuje v prostorech Invalidovny kromě kavárny a komunitní zahrady také bohatý kulturní program. Ve Studiu ALTA dominuje propojení umělců, veřejnosti a různorodých komunit skrz odvážná a inovativní díla inspirující k angažovanosti, kreativitě, sdílení a konstruktivnímu dialogu s jinakostí – základům otevřené a zdravé společnosti.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Z důvodu rizika šíření koronaviru se INEX letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi na letošní letní sezónu připraveno 32 workcampů po celém území České republiky.
Kontaktní osoba:
INEX-SDA, z.s.
Mariana Zavadil (vedoucí workcampu)
tel. +420 604 896 746
e-mail: zavadilmariana@gmail.com
Web: www.inexsda.cz
Facebook: https://www.facebook.com/inexsda

Studio ALTA, z. ú.
Kristýna Kolovratová
tel. +420 737 721 142
e-mail: kristyna@altart.cz
web: https://www.altart.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/studioalta.cz/?fref=ts

Fotografie k použití (snímky z loňského workcampu):
https://drive.google.com/drive/folders/1CUw1fgpokiao4Qha3Fvre22xm-Ro4NKc?usp=sharing
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist