Kateřina Sivoková "> Mezinárodní dobrovolníci pomohou na anglickém táboře pro děti - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-dobrovolnici-pomohou-na-anglickem-tabore-pro-deti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mezinárodní dobrovolníci pomohou na anglickém táboře pro děti

13. srpna 2021 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Kateřina Sivoková, tel: 606291026
Od 14. 8. do 27. 8. pořádá veřejně prospěšná nezisková organizace RADKA z.s. anglické tábory pro děti. S přípravou výukových i volnočasových aktivit jim v rámci dobrovolnického projektu, takzvaného workcampu, pomůže mezinárodní skupina dobrovolníků. Koordinaci dobrovolníků zajišťuje organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit.

Celkem 7 dobrovolníků z Itálie, Slovenska a České republiky vyjede na dva týdenní anglické tábory pro děti a teenagery. Dobrovolníky čeká pomoc s přípravou her, soutěží a interaktivních lekcí angličtiny. První tábor se koná v blízkosti Jesenice U Rakovníka. Děti budou bydlet v chatkách a trávit většinu času venku. Druhý tábor bude probíhat v městě Kadaň v budově občanského sdružení RADKA. Díky tomu bude možné ve druhém týdnu využívat k výuce i moderní technologie. „Velmi se těším na spolupráci s dvěma neziskovými organizacemi a zahraničními dobrovolníky. Jsem zvědavý na výuku dětí formou neformálního vzdělání, které je mi velmi blízké,“ říká vedoucí workcampu David Koryťák.

Pro dobrovolníky jsou také připravena školení a workshopy zaměřené například na prezentační dovednosti nebo problematiku přípravy programu pro děti. Kromě práce čekají dobrovolníky i volnočasové aktivity. Volné chvíle mohou strávit sportem či výletem do přírody nebo nedalekých Karlových Varů.

Veřejně prospěšná nezisková organizace RADKA z.s. poskytuje celou řadu služeb pro rodiny s dětmi a snaží se tak zlepšovat kvalitu života dětí i dospělých. Zaměřuje se na volnočasové aktivity, vzdělání, práci s mládeží, dobrovolnictví a spolupracuje i se zahraničními organizacemi. RADKA chce vnést do táborů mezinárodní rozměr a umožnit dětem procvičovat angličtinu. Proto jsou mezinárodní dobrovolníci pozváni již po sedmé.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření epidemie COVID-19 se INEX svými aktivity letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi naplánováno 29 workcampů, které se uskuteční během letní dobrovolnické sezóny po celém území České republiky.

Fotografie k použití (workcampy 2020)
https://drive.google.com/drive/folders/1PjXM1Fp1FL6-m_cCinqWaddQ8rRr335k?usp=sharing
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist