Kateřina Sivoková "> Mezinárodní dobrovolníci pomohou s organizací festivalu v Tvarožné Lhotě - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-dobrovolnici-pomohou-s-organizaci-festivalu-v-tvarozne-lhote
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mezinárodní dobrovolníci pomohou s organizací festivalu v Tvarožné Lhotě

24. září 2021 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Kateřina Sivoková, tel: 606291026
Skupina dobrovolníků z České republiky i ze zahraničí se o víkendu 24. – 26. září bude podílet na přípravě 17. ročníku Oskorušobraní, festivalu oslavujícího vzácnou dřevinu jeřáb oskoruše a její plody. Akci pořádá obec Tvarožná Lhota ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – SDA, která zajišťuje koordinaci dobrovolníků.

Skupina šesti dobrovolníků z Česka, Německa a Číny pomůže s přípravou festivalového místa, instalací výstavy vzácného ovoce a organizací celé akce. Během projektu se účastnící dozví podrobnosti o pěstování vzácného stromu jeřábu oskoruše, sklizni jeho plodů, výrobě produktů i dalších tradicích jihomoravského regionu.

Festival Oskorušobraní se koná v sobotu 25. září od 13 do 18 hodin. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat nejrůznější pokrmy a nápoje z oskoruší i dalších vzácných stromů, prohlédnout si sad a zapojit se do her, soutěží a dalšího doprovodného programu.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření epidemie COVID-19 se INEX svými aktivity letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi naplánováno 29 workcampů, které se uskuteční během letní dobrovolnické sezóny po celém území České republiky.

Fotografie k použití
https://drive.google.com/drive/folders/1PjXM1Fp1FL6-m_cCinqWaddQ8rRr335k?usp=sharing

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist