Štěpán Pilip "> Mezinárodní dobrovolníci renovují umělecké centrum v Praze - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-dobrovolnici-renovuji-umelecke-centrum-v-praze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mezinárodní dobrovolníci renovují umělecké centrum v Praze

11. července 2023 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Štěpán Pilip, tel: +420 725 737 771
Studio ALTA, již se nachází v Libni v Praze, v datech 10.7. – 23.7. 2023 hostí skupinu šesti mezinárodních dobrovolníků celkem ze tří kontinentů, kteří budou pomáhat s renovací vnitřních a venkovních prostor v budově nové organizace ve spolupráci s INEX SDA.

Dobrovolníci se budou primárně angažovat ve fyzické práci na zahradě studia, kde dostanou za práci zkrášlit, vyklidit a pomoct s renovací. Dále budou také pomáhat s úklidem a inovací vnitřních prostor. Cizinci též dostanou šanci se seznámit s místními umělci, vyzkoušet si taneční lekce, a prozkoumat kulturní bohatství Libně a zbytku Prahy.
Nová budova Studia ALTA bývala pivovarem, ale dnes z ní Studio ALTA vytváří umělecké centrum pro umělce a umělkyně, návštěvníky a návštěvnice a obyvatele a obyvatelky Libně. „Je to dům plný osobností, umělců, umělkyň i těch, kteří v Libni žijí“, jak zmiňuje Studio ALTA na svých webových stránkách. Cílem je dát prostor novým nápadům a expresím, aby se umění dále rozvíjelo.
Již několik let byl INEXem zorganizován workcamp ve Studiu ALTA. Například v roce 2020 mělo kulturní centrum sídlo u Invalidovny v Praze, přičemž cílem bylo také zkrášlení této lokality.

Vedoucí workcampu vnímala Studio ALTA tímto způsobem: „V uměleckém programu Studia ALTA dominují odvážná, inovativní díla, jejichž cílem je inspirovat k angažovanosti, kreativitě, sdílení a konstruktivnímu dialogu s jinakostí, která je základem otevřené a zdravé společnosti“.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.

ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/media/fotogalerie-2022/
Štěpán Pilip, tel: 420 725 737 771
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist