https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-lektori-anglictiny-prijedou-do-kadane-ucit-deti-anglicky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mezinárodní lektoři angličtiny přijedou do Kadaně učit děti anglicky

31. července 2017 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Pavel Číha , tel: 725 529 414
Celkem 5 zástupců z pěti zemí přijede ve dnech 6. - 20. 8. do severočeského města Kadaň, aby pomáhali organizátorům z kadaňské organizace RADKA při výuce angličtiny na dětských táborech. Již třetím rokem tak pokračuje spolupráce mezi dobrovolnickou organizací INEX-SDA a veřejně prospěšnou organizací RADKA, která se snaží pomoci dětem při výuce angličtiny a v uvědomění si celosvětové sounáležitosti.

Dobrovolníci budou spolupracovat na vytváření programu pro děti a poté i na jejím samotném uskutečnění. Jedná se celkem o dva tábory. První tábor se uskuteční přímo ve městě Kadaň a je zaměřený právě na výuku angličtiny. Zahraniční dobrovolníci budou spolupracovat s místními lektory na každodenním programu pro děti. Druhý tábor se uskuteční nedaleko obce Lubenec, kde proběhne klasický dětský tábor s tematickým zaměřením na Divoký západ.

Organizace RADKA poskytuje v městě Kadaň a v jeho blízkém okolí péči v oblasti vzdělávání, volného času, sociálních služeb a dobrovolnictví. Jejich hlavním zaměřením je zejména práce s rodiči a jejich dětmi, kdy organizují různorodé akce - od plavání pro těhotné ženy po školní klub, který funguje jako školní družina. Každoročně také organizuje příměstské tábory či tábory v přírodě pro děti ve věku od 6 do 15 let.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie z minulých ročníků (autor: Stejskalová):
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWd3J3R0xjY0xCb2c/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWYlYtY1AwUnU1QTQ/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWc0k4N29yRkJ1ems/view?usp=sharing
Pavel Číha , tel: 725 529 414 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist