https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-skupina-dobrovolniku-prijede-pomahat-do-centra-socialni-a-osetrovatelske-pomoci-na-praze-15
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mezinárodní skupina dobrovolníků přijede pomáhat do Centra sociální a ošetřovatelské pomoci na Praze 15

31. července 2017 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Aneta Růžičková, tel: 739 993 771
Praha 15 bude ve dnech 5. 8. – 13. 8. 2017 hostit skupinu osmi dobrovolníků z celého světa, kteří přijedou přispět k dobrovolnické činnosti v Centru sociální a ošetřovatelské pomoci na Praze 15. Zde se pokusí seniorům zpříjemnit chvíle pobytu v zařízení a pomohou jim aktivně strávit jejich volný čas. Tento projekt je organizován díky spolupráci INEX – sdružení dobrovolných aktivit a CSOP.

Již tuto sobotu Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci přivítá zahraniční dobrovolníky. Mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, se zde nekoná poprvé. Workcamp letos proběhne již osmým rokem a povedou ho dvě vedoucí, z České republiky a Nizozemska. Dobrovolníci pro seniory připravují bohatý program, povídání o zemích, ze kterých pochází, chození na procházky, hraní stolních her, zahradní slavnost a mnoho dalších aktivit.

Jak ale česká vedoucí Aneta Růžičková připomíná, prostor je také věnován studiu. Pro dobrovolníky je v rámci studijní části připravena prezentace o nemocech ve stáří a lekce češtiny. „Na workcampu však máme dostatek času i na volnočasové aktivity a poznávání krás Prahy.“ Dobrovolníkům je zajištěna strava a ubytování v areálu Na Šancích, které svým prostředím vybízí ke sportovním aktivitám.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek.

Ilustrační fotografie z minulých ročníků:
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWalI4MEF0ZjkxMjQ/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWeEZocE03VkFETDg/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWQUlfbGJuR0tNVXM/view?usp=sharing
Aneta Růžičková, tel: 739 993 771 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist