Henryk Josef Tietjen "> Mladí dobrovolníci se zapojují do péče o pevnost Terezín - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mladi-dobrovolnici-se-zapojuji-do-pece-o-pevnost-terezin
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mladí dobrovolníci se zapojují do péče o pevnost Terezín

8. července 2023 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Henryk Josef Tietjen, tel: +420 602 607 356
Mezinárodní skupina dobrovolníků se ve dnech 9. 7. až 16. 7. 2023 vydá do města Terezína v Ústeckém kraji, kde budou pomáhat místnímu sdružení Terezín - město změny v péči o velkou pevnost Terezín. Náplní práce bude čištění vodních příkopů, úklid katakomb či péče o tamní zvířata. Členové mezinárodní skupiny tak poznají město Terezín, jeho historii i jeho současnost.


Skupina mladých dobrovolníků se skládá ze Španělů, Francouzů, Němců, Italů i Čechů a v současné době má devět dobrovolníků. Skupina je zastřešena neziskovou organizací INEX-SDA.
Město Terezín je známo svou malou pevností, kde se za 2. světové války nacházel koncentrační tábor. Dobrovolníci však budou pracovat v méně známé velké pevnosti, která ve své době byla srdcem města, svého času právě zde bylo hlavní vojenské ležení.
Sdružení „Terezín – město změny“ bylo založeno Ústeckým krajem a Městem Terezín. Jeho účelem je oprava památek, jejich zpřístupňování veřejnosti, vzdělávací a kulturní činnost a mnoho dalšího. Sdružení provozuje spolu se svými partnery své vzdělávací, společenské a kulturní aktivity v šesti různých objektech. Mezinárodní dobrovolnický projekt bude letos sdružení hostit poprvé.
Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.
________________________________

ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/media/fotogalerie-2022/
Henryk Josef Tietjen, tel: 420 602 607 356
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist