https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mladi-dobrovolnici-z-ciziny-zpestri-detem-primestske-tabory-v-kysicich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mladí dobrovolníci z ciziny zpestří dětem příměstské tábory v Kyšicích

V době od 17.8.2019 do 1.09.2019 se budou dospívající z Francie, Turecka, Ruska, Itálie, Španělska, Maďarska a Česka účastnit mezinárodního dobrovolnického projektu pořádaného obcí Kyšice a vedoucími z INEX-SDA. Během těchto 2 týdnů dobrovolníci pomohou s programem na dětských příměstských táborech konaných v Kyšicích, a místní děti tak budou mít možnost zdokonalit svou angličtinu ve skutečně mezinárodní interakci. Dobrovolníci budou také pomáhat s údržbou zeleně v obci a okolí, a především připraví jedinečný program pro děti na tradiční akci Loučení s prázdninami, která se letos koná 31. srpna.

Tento mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, se v obci Kyšice koná už po několikáté. Cílem je nejen pomoci s programem na příměstských táborech a údržbou veřejných zelených ploch, ale také se učit od sebe navzájem a poznávat různé kulturní odlišnosti. Na projekt přijede 10 středoškoláků ve věku 15-17 let, z nichž někteří už mají za sebou zkušenosti s dobrovolnictvím. Všichni budou ubytovaní společně a společně si budou také vařit.

“Mezinárodní přátelství dokážou skutečně rozšířit obzory a jsou obrovskou motivací k učení se angličtiny - to vím z vlastní zkušenosti,” říká vedoucí workcampu Dorota Tomaszová “Považuji proto za geniální nápad spojit příměstské tábory s mezinárodním dobrovolnickým projektem. Děti se tak budou během táborů přirozenou a zábavnou formou zdokonalovat v angličtině a poznávat jiné kultury. Zároveň věřím, že zprostředkovat dětem program s takovým přesahem, je pro dobrovolníky naplňující a smysluplný úkol.”

Součástí programu budou i dva mezinárodní večery, ve čtvrtek 22. 8. a v úterý 27. 8., během nichž se přímo v okolí kulturního domu uskuteční piknik pro veřejnost.

Kyšice jsou aktivní obcí nedaleko Plzně s cca 900 obyvateli s bohatým kulturních a komunitním životem. Obec Kyšice doposud uspořádala 7 mezinárodních dobrovolnických projektů tzv. workcampů včetně 3 projektů pro dospívající. Jak říká Martina Beranová, starostka obce a koordinátorka projektu: “Workcampy už se v naší obcí staly tradicí, místní se na dobrovolníky těší, zajímají se, kdo a odkud k nám přijede.”

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Fotografie z loňské realizace projektu:
https://drive.google.com/drive/folders/185cnLhj-ZVi_2l7nmvn95yS01eaxF1sm?usp=sharing
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist