Břetislav Oliva "> Multižánrový festival opět rozsvítí terasy Mydlářovského domu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/multizanrovy-festival-opet-rozsviti-terasy-mydlarovskeho-domu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Multižánrový festival opět rozsvítí terasy Mydlářovského domu

24. června 2021 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778712531
Program Muzea loutkářských kultur v Chrudimi v období letní turistické sezóny obohatí již pátý ročník multižánrového festivalu Bez nití|Odvázané léto na terasách. Návštěvníci se v průběhu dvou víkendů v červenci a srpnu mohou těšit na loutková představení pro děti i dospělé, koncerty, výtvarné dílny i jeden audiovizuální experiment.

I přes počáteční nejistotu ohledně vývoje pandemie Covid 19 a protiepidemických opatření se Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi nakonec podařilo zorganizovat již pátý ročník festivalu Bez nití s podtitulem Odvázané léto na terasách. Během čtyř večerů v průběhu dvou víkendů 30. – 31. července a 20. – 21. srpna 2021 nabídne návštěvníkům sérii loutkových představení, koncertů známých i regionálních skupin a písničkářů, výtvarných dílen a dalších programů, které výrazně oživí prázdninovou regionální kulturní nabídku.
Návštěvníci se mohou těšit třeba na loutkářské soubory Buchty a loutky, které v letošním roce slaví 30. výročí svojí činnosti, oblíbené Toy Machine, velice zajímavý vi.Tvor v čele s René Vitvarem nebo Annu Duchaňovou alias Aničku a letadýlko, která tentokrát přijede s představením Frutti di Mare a jako Pinky Jane potěší návštěvníky i svým písničkářským vystoupením. Hned dvě představení přivezou herci studia Damúza, které patří k nejlepším loutkohereckým skupinám u nás. Hudební vystoupení obstarají skvělí Fredy a Krasty se směsicí nadupaného funku říznutého specifickým humorem, jazzpunkové Krásné nové stroje v čele s výtvarníkem Stanislavem Divišem nebo Kyx Orchestra, originální chrudimský big band s klasickým obsazením, moderním zvukem a neotřelými aranžemi skladeb ve stylu jazzu, latiny, funky i rocku. Pestrý program doplní také Eva Suková alias Blondýna prokládající svoje femme- folkové písně vtipnými básněmi nebo audiovizuální experiment s meotarovými výjevy na motivy českých lidových pohádek v podání volného sdružení Sandy & MeotART.
Vstupenky je již teď možné zakoupit v pokladně MLK, jednotné vstupné je 120 Kč na den. Permanentka na všechny akce pak stojí 400 Kč. Kompletní program najdete na www.puppets.cz.
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi velice děkuje všem partnerům a sponzorům, bez nichž by konání festivalu nebylo možné.
Břetislav Oliva, tel: 778712531
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist