https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mydlarovsky-dum-ovladne-velka-tisen
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Mydlářovský dům ovládne Velká tíseň

18. října 2017 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777285990
V pátek 27. října 2017 se v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi uskuteční již pátý ročník oblíbené "halloweenské" akce nazvané Duchůplné muzeum. Malým i velkým jako obvykle nabídne netradiční večerní prohlídku budovy muzea i muzejní expozice, tentokrát inspirovanou postavami filmu Malý pán.


Loutky z půvabného snímku režiséra Radka Berana natočeného podle knihy Lenky Uhlířové a Jiřího Stacha pro tento den ožijí a zavedou návštěvníky muzea přímo do děje příběhu velkého putování Malého pána. Návštěvníci za mihotavého svitu svíček a baterek projdou Mydlářovský dům od těch nejtemnějších sklepení až na vrchol věže. Cestou budou muset projít Lesem stínů a odolávat rafinovaným nástrahám Drzého zmetka, aby nakonec dokázali překonat i Velkou tíseň, která do své říše strachu a beznaděje stahuje všechny zbloudilé a nejisté duše. Naštěstí, stejně jako Malému pánovi ve filmu, budou návštěvníkům při jejich putování pomáhat hodné, i když často velmi bizarní postavičky.

Vedle cesty k poznání sebe sama a překonání vlastního strachu se návštěvníci mohou těšit také na kreativní workshop a spoustu strašidelné zábavy. Po celou dobu akce bude také přístupná výstava Františka Skály Malý pán aneb Velká cesta jedné loutky a v případě pěkného počasí se část programu uskuteční na terasách Mydlářovského domu. Páté Duchůplné muzeum vypukne v pátek 27. října v 17 hodin, brána Mydlářovského domu se uzavře ve 22 hodin. Vstupné pro jednotlivce je 80 korun, uvítáme, pokud si návštěvníci na cestu ztemnělým muzeem přinésou vlastní baterku. Upozorňujeme také, že z důvodu přípravy akce bude Muzeum loutkářských kultur tento den až do 17 hodin pro návštěvníky uzavřeno.
Břetislav Oliva, tel: 777285990 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist