https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-terasach-zacina-jiz-druhe-odvazane-leto
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Na terasách začíná již druhé odvázané léto

5. června 2018 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: + 420 778 712 531
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi pořádá již druhým rokem během letní turistické sezóny festival kulturních akcí pod širým nebem nazvaný Bez nití/Odvázané pátky na terasách.

Stejně jako v loňském roce festival návštěvníkům nabídne cyklus koncertů, divadelních představení, performancí i filmových projekcí v krásném prostředí zrekonstruovaných teras Mydlářovského domu. Úvodní akcí bude 15. června 2018 vystoupení Vltavy, jedné z nejoriginálnějších českých hudebních skupin pod vedením nezaměnitelného frontmana a hlavního autora Roberta Nebřenského. Z hudebních produkcí se mohou návštěvníci těšit také na brněnskou alternativní kapelu Petra Váši Ty Syčáci, „jazzpunkovou“ skupinu Krásné Nové Stroje v čele s výtvarníkem a členem sdružení Tvrdohlaví Stanislavem Divišem či chrudimské Cirkus Blues odkazující na Mišíka, Mertu nebo Třešňáka a české pojetí americké černošské hudby.
V nabídce letních kulturních večerů na terasách loutkářského muzea samozřejmě nemohou chybět loutková divadelní představení. V inscenaci Baron Prášil se opět představí oblíbení Toy Machine, kteří svým živelným projevem dokáží strhnout děti a dospěláky. Legendární Buchty a loutky rozehrají Automat na filmy, což je improvizační filmové představení na přání diváků. A věřte, že neexistuje film, který by Automat neměl ve svém archivu! Zajímavé představení nabídne také divadlo Waxwing Theatre které při svých multižánrových performancích kombinuje všemožné přírodní i artificiální materiály s loutkami a pohybovým divadlem. Stejně jako v loňském roce se na terasách objeví i večery performance a pohybového divadla nebo malý festival krátkých loutkových filmů. A konečně, vzhledem ke středomořské náladě s fontánou a olivami ve spojení s intenzívním slunečním svitem, se na dva dny uprostřed léta terasy Mydlářovského domu promění v autentické sluneční lázně.
Vstupenky v hodnotě 100 – 250 korun na jednotlivé akce si lze rezervovat na telefonním čísle 469 620 310 nebo v pokladně muzea, většina programů probíhá od 19 do 22 hodin. Kompletní přehled akcí festivalu Bez nití/Odvázané pátky na terasách lze najít na www.puppets.cz.
Břetislav Oliva, tel: 420 778 712 531
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist