https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-vernisaz-vystavy-malirky-phdr-aleny-podzemne-zavitali-regionalni-umelci-z-valasska
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

OKaS Město Zubří : Na vernisáž výstavy malířky PhDr. Aleny Podzemné zavítali regionální umělci z Valašska

17. dubna 2018 | OKaS Město Zubří
Autor: Erika Ondřejová, tel: 702183234
Přes třicet retrospektivních i současných obrazů kunsthistoričky, pedagožky a malířky PhDr. Aleny Podzemné zaplnily výstavní galerii Petrohrad v Zubři. Vernisáž výstavy průřezové tvorby si ve čtvrtek 12. dubna 2018 přišlo prohlédnout velké množství lidí a zavítali zde i regionální umělci z Valašska.

V 17.00 hodin zahájil program vernisáže František Segrado s písní „Rozeznávám“. S úvodním slovem vystoupila kunsthistorička z Muzea regionu Valašsko Mgr. Olga Mehešova. "Tvorba paní Aleny Podzemné vypovídá nejen o autorčině hluboké znalosti dějin umění a schopnosti zamýšlet se nad tvůrčími koncepcemi a uměleckými kontexty napříč prostorem i časem, ale svědčí i o její tvůrčí spontaneitě, hravosti a malířské intuici i citilivosti," uvedla Olga Mehešova hned na začátku vernisáže. K vernisáži Aleně Podzemné přišlo popřát mnoho umělců. Mezi gratulanty se objevil pan Miloš Šimurda, pan Ivan Jakeš, a Břetislav a Ludmila Vaškovi. Sama Alena Podzemná poděkovala všem přítomným a představila, proč vlastně tvoří. Po slavnostním zahájení byl prostor k občerstvení a k tomu, aby si návštěvníci mohli nejen prohlédnout vystavená díla, ale také se osobně setkat a popovídat si s paní Alenou Podzemnou.

Výstava představuje průřez tvorbou Aleny Podzemné. K vidění jsou nejnovější díla, jako jsou krajiny ze zahraničních dovolených, stejně jako některé starší díla, jako jsou například krajiny a architektonické scény ze Sloupu v Čechách či Telče. Na výstavě si určitě každý najde to své, co jej zaujme od olejových abstrakcí, přes temperové či pastelové kresby v plenéru až po sprejové abstraktní výjevy tvořené přes gotickou šablonu.

Výstava obrazů PhDr. Aleny Podzemné bude přístupna ve Výstavní galerii Petrohrad v Zubří v úterý, čtvrtek, pátek, sobotu, neděli od 14:00 do 17:00 hodin až do 6. května 2018.
Erika Ondřejová, tel: 702183234 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist