Martina Kulhánková "> Nábytek Harmonia pomáhá Ukrajině - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nabytek-harmonia-pomaha-ukrajine
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nábytek Harmonia, s.r.o: Nábytek Harmonia pomáhá Ukrajině

16. března 2022 | Nábytek Harmonia, s.r.o
Autor: Martina Kulhánková, tel: 778496750
Ruská armáda zahájila rozsáhlý pozemní, letecký i námořní útok na Ukrajinu. Obyčejní lidé umírají nebo jsou vystaveni podmínkám, které si lze jen těžko představit. Tito stateční lidé nasazují své životy, aby ochránili svou vlast, své hodnoty a demokracii. Ukrajina se však ze dne na den mění přímo před očima na pustou a zničenou krajinu.

Česká společnost projevila obrovskou vlnu solidarity s ukrajinským lidem. Kromě občanů se do pomoci zapojilo mnoho institucí, organizací a asistenčních center. Zlínský prodejce nábytku, firma Nábytek Harmonia s.r.o, se rozhodla pomoci Ukrajině po svém. Jak říká majitel firmy, ing. Daniel Jurášek: „Vojenské napadení svobodné, demokratické země je naprosto nepřípustné a odsouzeníhodné. Upřímně soucítíme s lidmi, kterým se během pár dní obrátil svět vzhůru nohama. To nejmenší, co teď můžeme udělat, je finančně podpořit obyvatele konfliktem zasažených oblastí. “ Následně představuje plán pomoci: „Předpokládám, že již brzy dárcovská pomoc veřejnosti ochabne, a proto jsme naši podporu načasovali prozatím až na období do poloviny dubna, kdy z každé objednávky poputují 2% na účet neziskové organizace ADRA, o.p.s. www.adra.cz. Už dříve jsem této organizaci posílal příspěvky jako soukromá osoba a jejich práce si vážím. Všichni by si měli uvědomit, že jednoho dne se můžeme ocitnout na místě Ukrajinců a také bychom si přáli dostat pomocnou ruku od ostatních. Společnost si zkrátka nesmí zvyknout přihlížet utrpení druhých. Zastávejme správně hodnoty.“ Nákupem zboží si zákazník tedy nejen pořídí pěkný nábytek, ale zároveň přispívá na správnou věc.

Česká ADRA na Ukrajině pomáhá již od roku 2014. „Jsme v kontaktu s naší partnerskou organizací ADRA Ukrajina a monitorujeme potřeby místních obyvatel. Finanční dary budou použity na pomoc lidem zasaženým konfliktem, a to konkrétně na distribuci poukazů, za které si obyvatelé postižených oblastí budou moci koupit základní potraviny, hygienické potřeby aj. Myslíme na lidi, kteří nyní prožívají těžké chvilky ve strachu a napětí,“ říká ředitel organizace ADRA, Radomír Špinka.

„Lidem postiženým konfliktem přejme hodně síly, a aby neztratili naději v lepší zítřky. Doufejme v brzké zlepšení situace.“ Uzavírá majitel společnosti, ing. Daniel Jurášek.

Více informací naleznete na webových stránkách společnosti www.nabytek-harmonia.cz.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist