https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nahled-do-sveta-hypnoterapie-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Český spolek hypnoterapeutů: Náhled do světa hypnoterapie

4. září 2018 | Český spolek hypnoterapeutů
Autor: Jakub Tencl, PhD, tel: 272041422
Hypnóza je jednou z metod psychoterapie. Je stále více vyhledávaná k léčbě nebo k odstranění, utlumení různých psychických, somatických a psychosomatických problémů. Existuje i relaxační a relaxačně motivační hypnóza. V následujících řádcích se dozvíte o hypnoterapii víc.

Co je to hypnóza?
Hypnóza je zvýšený stav uvědomění, který umožňuje podvědomé mysli provádět pozitivní změny prostřednictvím přímých podnětů a terapeutických metafor. Zatímco tento stav je spojený s relaxací, hypnóza je vlastně útěkem z momentálního přetížení, což vede k uvolnění. Určitě znáte ten stav, kdy nevnímáte okolí. Např. při sledování televize „neslyšíte“, že na vás někdo hovoří, při čtení knihy nevnímáte okolí apod. Prostě se soustředíte na danou věc v takové míře, že vše kolem vás je mimo vědomou pozornost.

Schopnost vstoupit do tohoto „vědomého“ stavu nám umožňuje využít naše vlastní fyzické i mentální zdroje pro nastartování požadovaných změn.

Víte o tom, že hypnotický stav provází každého z nás denně?

Kdo může podstoupit hypnoterapii?
Hypnoterapii může podstoupit každý z nás, na základě podnětu od psychiatra, psychologa nebo psychoterapeuta. Nemusíte se ničeho bát, účinky hypnózy nelze zneužít proti dotyčné osobě, ani v hypnóze nemůžete nikoho instruovat a navádět k různým činům a v žádném případě nemusíte mít obavy z toho, že se z hypnózy nedostanete do bdělého stavu.

Hypnoterapie není žádné šarlatánství, léčitelství ani žádné experimentování, nýbrž se jedná o komplementární metodu, kterou může vykonávat pouze kompetentní osoba k tomu určená. Český Spolek Hypnoterapeutů na svých stránkách uvádí o hypnoterapii více, navštivte www.hypnoterapeuti.cz.

Využití hypnózy
Ve vyspělých zemích patří hypnoterapie mezi lékaři k uznávaným metodám, nejedná se o alternativní metodu. I u nás se medici na lékařské fakultě v hypnoterapii okrajově vzdělávají. Lékaři na základě diagnózy odkazují pacienty k hypnoterapeutům, kteří s nimi následně spolupracují. Individuální formou terapie můžete vyřešit celou řadu různých problémů, mezi ně patří např. poruchy spánku, emoční problémy, posílení sebevědomí, odstranění prožitých traumatických a stresujících událostí, noční pomočování, migrény, okusování nehtů, strachy a fobie, léčba závislostí jako je kouření, alkohol, drogy apod., syndrom vyhoření, tiky, gamblerství, workoholismus, alergie, odstranění bradavic, ekzémy, příprava na porod (“Hypnobirthing”) a mnoho dalších.

Etický kodex hypnoterapeuta
Český Spolek Hypnoterapeutů sdružuje prověřené a certifikované hypnoterapeuty, kteří se řídí Etickým kodexem hypnoterapeuta. Každý hypnoterapeut přistupuje ke své práci v souladu se svým povoláním, ctí subjektivitu terapeutické zkušenosti, klientovu subjektivitu, názory, přesvědčení, myšlenky a cíle, respektuje obecně chápané hranice, je schopen prověřit kvalitu své práce a praxe.

V případě jakýchkoliv problémů se neváhejte obrátit na profesionální odborníky, kteří jsou členy Českého Spolku Hypnoterapeutů.
Jakub Tencl, PhD, tel: 272041422 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist