https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nastroj-im-prove-pro-zaznamenavani-seberozvoje-nyni-i-jako-mobilni-aplikace-pro-android-a-ios
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Nástroj IM-PROVE pro zaznamenávání seberozvoje nyní i jako mobilní aplikace pro Android a iOS

31. července 2019 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Marek Šurkala, tel: 776748203
V roce 2016 přišla organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit s webovým nástrojem IM-PROVE, který pomáhá dobrovolníkům gamifikační formou zaznamenávat dobrovolnické zkušenosti a přeložit je do čísel a kvantitativně měřitelných kompetencí. Díky spolupráci s vývojářským studiem Inventi Labs nyní v roce 2019 prošel nástroj IM-PROVE značným vylepšením a původní webová verze byla doplněna o mobilní aplikaci na zařízení s operačním systémem android a iOS, díky čemuž se ještě více zjednodušilo zapisování nabytých zkušeností.

Ať už se jedná krátký víkendový workcamp v České republice nebo několikaměsíční dobrovolnický výjezd v dalekém zahraničí, účast na každém dobrovolnickém projektu s sebou nese výbornou příležitost pro seberozvoj a nabývání rozličných nových dovedností a znalostí. Jak ale tento osobní růst měřit, zaznamenat a plánovat? Jak může dobrovolník přesvědčit své okolí, učitele či třeba potenciální zaměstnavatele na pohovoru, že dobrovolnictvím nabyté dovednosti by určitě neměly uniknout jejich pozornosti?

Takzvané „měkké dovednosti“ mohou být mnohdy těžko uchopitelné, a právě proto v roce 2016 přišla organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit s webovým nástrojem IM-PROVE, který pomáhá dobrovolníkům gamifikační formou zaznamenávat dobrovolnické zkušenosti a přeložit je do čísel a kvantitativně měřitelných kompetencí. Uživatel prvně musí zaznamenat nastalé situace a ohodnotit, jak se s nimi vypořádal. Systém poté automaticky spojí zadané údaje s rozvíjenými kompetencemi. Nástroj disponuje též funkcí plánování, kdy si uživatel může zvolit, jakých cílů by rád dosáhl. Aplikace pak uživateli sama doporučí konkrétní oblasti, na které by se měl zaměřit, aby těchto cílů dosáhl co nejpříměji. Závěrečnou fází práce s aplikací je samotné sdílení seberozvoje. Aplikace uživateli vytvoří přehledný profil kompetencí, který je pak možné sdílet skrze sociální sítě nebo třeba jako odkaz ve svém životopise.

Díky spolupráci s vývojářským studiem Inventi Labs prošel nástroj IM-PROVE v roce 2019 značným vylepšením a původní webová verze byla doplněna o mobilní aplikaci na zařízení s operačním systémem android a iOS, díky čemuž se ještě více zjednodušilo zapisování nabytých zkušeností ihned ještě během účasti na dobrovolnických projektech. „Nyní se chceme zaměřit na propagaci IM-PROVE, aby si našel v řadách dobrovolníků co nejvíce uživatelů. Aplikace je lokalizována do čtyř jazyků – češtiny, angličtiny, francouzštiny a slovinštiny - takže v ní vidíme opravdu veliký potenciál,“ prozrazuje plány do budoucnosti Lenka Kadeřábková, ředitelka INEX-SDA.

INEX-SDA je nevládní nezisková organizace, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním. Skrze dobrovolnictví vytváří příležitosti k aktivnímu zapojení do společnosti a k získávání vědomostí, zkušeností a postojů užitečných pro osobní, občanský i profesní život.


Webová verze: improve.inexsda.cz
Google Play: play.google.com/store/apps/details?id=com.inex.improve
Apple App Store: apps.apple.com/cz/app/inex-improve/id1452621190?l=cs


Ilustrační fotografie:
https://drive.google.com/drive/folders/1jq6vNUWqrS-ewXv9LB2KYj2sNYkFPzY7?usp=sharing
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist