Jan Nový "> Navštivte S.O.S. bazárek v Třeboňské záchranné stanici a podpořte tak péči o její zvířecí pacienty! - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/navstivte-s.o.s.bazarek-v-trebonske-zachranne-stanici-a-podporte-tak-peci-o-jeji-zvireci-pacienty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Český nadační fond pro vydru: Navštivte S.O.S. bazárek v Třeboňské záchranné stanici a podpořte tak péči o její zvířecí pacienty!

14. listopadu 2022 | Český nadační fond pro vydru
Autor: Jan Nový, tel: 725 503 563
Záchranná stanice pro volně žijící živočichy v Třeboni srdečně zve všechny své příznivce na benefiční akci „S.O.S. bazárek, aneb pomozte nám pomáhat!“. Využijte možnost spojit příjemné s užitečným a navštivte areál v Jateční ulici v sobotu 19. listopadu 2022. Od 13:00 do 16:00 hodin tu pořídíte drobnosti pro radost a svým příspěvkem podpoříte péči o poraněné volně žijící živočichy. Nebude chybět ani zahřívací čaj či něco dobrého na zub.

Třeboňské zařízení je součástí Národní sítě záchranných stanic a o zraněné volně žijící živočichy v regionu se stará již od roku 2006. Kromě péče o zvířecí pacienty se tu ve velké míře věnují také ekologické výchově a osvětě. „Celoročně mohou lidé navštívit třeboňskou Expozici zvířat s příběhem a projít se přilehlou přírodní zahradou, pořádáme zážitkové komentované prohlídky s průvodcem a akce pro širokou veřejnost. Oblíbené jsou naše výukové programy a přednášky, s nimiž vyjíždíme po celý rok do školek a škol v Jihočeském kraji. S přispěním ochočených zvířecích pomocníků vedeme děti k citlivému vnímání svého okolí a seznamujeme je se životem a ochranou volně žijících druhů“, popisuje Jan Nový.

„Všechny naše příznivce srdečně zveme k návštěvě tuto sobotu 19.listopadu, kdy bude od 13:00 do 16:00 hodin v areálu stanice v Jateční ulici probíhat dobročinný bazárek. Za příspěvek do veřejné sbírky „Zvíře v nouzi“ určené na náš provoz si každý bude moci odnést milou drobnost, jako například semínka bylinek, placky s ilustracemi „našich“ zvířat, svíčky z včelího vosku a mnoho dalšího. Sobotní návštěvu ve stanici tak můžete využít třeba pro pořízení netradičních dárečků pro potěchu vašich blízkých o letošních vánocích. Čeká vás setkání se stálými zvířecími obyvateli stanice a chybět nebude ani drobné občerstvení“, láká ředitel stanice.

V současné době se Třeboňská záchranná stanice jakožto nezisková organizace potýká s výrazně rostoucími náklady na provoz. Za dané situace je cenný jakýkoliv příspěvek, a tak touto cestou nyní oslovuje s prosbou o pomoc i drobné dárce z řad široké veřejnosti. Práci stanice lze podpořit při její návštěvě, ale rovněž zasláním libovolného příspěvku na sbírkový účet, materiálně nebo např. adopcí zvířat na dálku. Více informací na www.vydry.org a FB Třeboňská stanice.
Jan Nový, tel: 725 503 563
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist