https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nejvetsi-setkani-ymkaru-z-celeho-sveta-do-londyna-se-chysta-i-ceska-vyprava
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

YMCA v ČR: Největší setkání ymkařů z celého světa – do Londýna se chystá i česká výprava

29. července 2019 | YMCA v ČR
Autor: Julie Bergerová, tel: 775718447
YMCA, největší a nejstarší organizace pro mládež na světě, slaví své 175. narozeniny. Při této příležitosti chystá začátkem srpna velkou akci v Londýně, které se zúčastní 5 tisíc mladých lidí – vedoucích, dobrovolníků a příznivců Ymky z celého světa. Do Londýna se chystá i výprava třiceti českých ymkařů.

Setkání YMCA175 se koná ve dnech 4. – 8. srpna 2019 v Londýně, kde YMCA před 175 lety vznikla. Na účastníky čeká více než 150 hodin workshopů a diskuzí na témata jako občanská angažovanost, životní prostředí či duševní zdraví.

YMCA nabízí mladým po celém světě nejrůznější programy – od volnočasových klubů, sportovišť, mateřských center, po sociální služby, jako jsou kluby pro děti z ulice, podporované bydlení či péče o závislé.

„Všechny formy ale nesou stejnou myšlenku – dávat mladým lidem možnost měnit společnost k lepšímu. Zajímat se o své okolí, být aktivními občany a zlepšovat prostředí, v němž žijeme.“ říká Sára Soukupová, vedoucí české výpravy do Londýna.

Součástí největšího setkání ymkařů budou i koncerty (Jake Isaac, Philippa Hannah, rapper Guvna B, Choriosity); každovečerní kreativní ztišení i zamyšlení; promluvy řečníků z TED talk; divadelní představení The Soul in the machine a další aktivity.

„Zúčastnit se setkání v Londýně je pro každého ymkaře jedinečná příležitost, jak být přímo u zdroje – načerpat energii a inspirovat se v nejrůznějších způsobech, jak mohou mladí lidé přispět měnit atmosféru ve společnosti,“ dodává Sára Soukupová.

Po celém světě je nyní v YMCA je zapojeno přes 58 milionů lidí ze 119 zemí. YMCA je založena na křesťanských principech, své aktivity ale nabízí všem mladým lidem, bez ohledu na rasu, pohlaví, náboženské vyznání, sociální postavení, fyzické i duševní schopnosti.
Světová YMCA se snaží svou činností přispět k míru a sociální spravedlnosti pro mladé lidi bez ohledu na jejich vstupní podmínky. Jejím hlavním mottem je "empowering young people“ – „Dát hlas mladým lidem“.

Více o programu setkání YMCA175 na https://ymca175.com/
Ilustrační fotografie jsou vám k dispozici na https://bit.ly/2y9FS63
Rádi vás na akci přivítáme. Pokud byste měli zájem nás v Londýně navštívit a mediálně nám pomoci akci pokrýt, kontaktujte prosím:
pro akreditaci: Jenny Pitt, koordinátorku v Londýně: jennypitt@ymcaspg.org, tel. 07767 354 575.
Sáru Soukupovou, vedoucí české výpravy: ymca@ymca.cz, tel. +420 774 481 844
(pro další informace o Ymce je Vám v Praze k dispozici Julie Bergerová, koordinátorka PR a komunikace YMCA v ČR: julie.bergerova@ymca.cz, tel. 775 718 447)

Aktuální informace z Londýna najdete na facebooku YMCA v ČR: https://www.facebook.com/ymcavcr

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist