https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nova-kniha-o-regeneraci-krajiny-krajiny-z-druhe-ruky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

naOkraji, o krajině na okraji, z.s.: Nová kniha o regeneraci krajiny: Krajiny z druhé ruky

30. března 2016 | naOkraji, o krajině na okraji, z.s.
Autor: Daniel Matějka, tel: +420 732 914 959
Spolek NAOKRAJI je známý především projektem 100 houpaček pro krajinu. Nyní navíc připravuje knihu, která se zabývá krajinami na okraji zájmu. Je to kniha o konverzích nevyužívaných areálů - pro všechny s láskou k industriálnímu dědictví. Pomocí crowdfundingu můžete podpořit vydání knihy a stát se jejími prvními majiteli.

Co jsou vlastně krajiny z druhé ruky? Autoři podrobně dokumentují 60 německých industriálních areálů a popisují jejich zdařilou přeměnu v nové využití. Jedná se o těžební a průmyslové prostory, bývalá letiště, přístavy nebo nádraží a kolejiště, které pozbyly svou původní funkci, poté chátraly a nakonec se jim podařilo vdechnout nový život. Ještě přesněji celou filozofii knihy vystihuje její anglický překlad, který zní Secondhand landscape.

Na 284 stranách textu, fotografií a map autoři přibližují jak je možné pozitivních změn v našem okolí dosáhnout. Uvítají ji všichni, kteří se zajímají o regeneraci narušené krajiny, ti, kteří chtějí o postindustriální krajině uvažovat v souvislostech a zejména všichni s láskou k industriálnímu dědictví. Neztratí se však ani jako originální průvodce po zdařilých krajinně-architektonických realizacích.

Autoři:
Daniel Matějka, Lukáš Lattenberg, Jana Zdražilová

Vznik knihy můžete podpořit a více informací se dozvědět na:
http://www.nakopni.me/projekty/verejne-projekty/krajiny-z-druhe-ruky


Daniel Matějka, tel: 420 732 914 959 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist