https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/odolena-voda-uz-po-pate-privita-dobrovolniky-z-cech-i-ze-sveta-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Odolena Voda už po páté přivítá dobrovolníky z Čech i ze světa

V Odoleně Vodě se bude 27. 7. - 10. 8. 2019 už po páté konat mezinárodní dobrovolnický projekt na podporu místní komunity. Dobrovolníci z celého světa přijedou strávit dva týdny prací na zvelebování místního veřejného prostoru, poznáváním místní kultury a seznamováním se s kulturami ostatních. Projekt se koná ve spolupráci s INEX-SDA a Městského úřadu v Odoleně Vodě.

Na dobrovolníky čeká práce na farské zahradě, kde budou budovat vyhlídku a jednouché dřevěné prvky (lavice a lehátka), aby tak v historickém jádru města vzniklo místo pro odpočinek a setkávání. Dále budou dobrovolníci pomáhat s různými menšími pracemi od čistění studánky a vyřezávání křoví kolem cest až po pomalování nádob na kompost, které tak poslouží jako připomínka jejich pobytu ve městě.

Ve volném čase se dobrovolníci budou moci zapojit do místního dění – zúčastní se například každoročního Setkání jazyků, které se koná v rodném domě Vítězslava Hálka. Mohou se také těšit na cyklistický výlet do Mělníka a na prohlídku věže místního kostela sv. Klimenta.

Odolena Voda skupinu mezinárodních dobrovolníků přivítá již pátým rokem. „Tentokrát čekáme dobrovolníky například z Francie, Nizozemí, Španělska a dalších evropských zemí, ale svou účast potvrdil i dobrovolník, který přijede až z Mexika,“ dodává vedoucí workcampu Kristýna Langrová.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie (snímky z realizace projektu v minulém roce, archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/1cnX-2idWC62V9P8xHZfcTCuCUhriKmG8?usp=sharing

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist