https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/oslavte-v-muzeu-svatek-loutkaru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Oslavte v muzeu svátek loutkářů

13. března 2019 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778 712 531
Ve čtvrtek 21. března 2019 se v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi uskuteční tradiční oslava Světového dne loutkového divadla. Tentokrát bude tematicky zaměřená na loutkářství za 1. světové války.


Světový den loutkového divadla připadá na první jarní den a to je dvojnásobný důvod k oslavám. Celosvětový svátek loutkářů slaví každoročně také Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi. Vzhledem k tomu, že muzeum v tuto chvíli hostí výstavu Loutky na frontě, budou letošní oslavy ve znamení loutkářství za časů 1. světové války. Připomeneme si, jak pevně je právě loutkové divadlo v naší kultuře zakořeněno, a tak nevymizelo ani v tomto nelehkém období.
Během hravého odpoledne se od 15 do 19 hodin návštěvníci mohou těšit na workshopy, prohlídku výstavy Loutky na frontě i na divadelní představení Zkáza tvrdého meče, které v 18 hodin zahrají herci souboru Buchty a loutky Radek Beran a René Krupanský. Toto představení bylo v loňském roce s úspěchem prezentováno v Legiovlaku v rámci společného projektu Muzea loutkářských kultur v Chrudimi a Československé obce legionářské. Během workshopu pak budou návštěvníci společnými silami vytvářet v muzeu „stínovou“ instalaci, která jim umožní podívat se na válku a válečné události v jiném světle.
Po celý Světový den loutkového divadla bude navíc vstup do muzea i na veškeré aktivity zdarma.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist