https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/podpora-pri-mistni-adaptaci-na-zmenu-klimatu-v-obcich-a-mensich-mestech-cr-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Civitas per Populi o.p.s. HK: Podpora při místní adaptaci na změnu klimatu v obcích a menších městech v ČR

21. prosince 2018 | Civitas per Populi o.p.s. HK
Autor: Vladimira Šilhánková, tel: 603 554155
TISKOVÁ ZPRÁVA
Z PREZENTACE VÝSLEDKU PROJEKTU PODPOŘENÉHO MŽP :
PODPORA PŘI MÍSTNÍ ADAPTACI NA ZMĚNU KLIMATU V OBCÍCH A MENŠÍCH MĚSTECH ČR

Dne 18. prosince 2018 v družné předvánoční atmosféře proběhla na Ministerstvu životního prostředí v Praze závěrečná prezentace výstupů projektu s názvem PODPORA PŘI MÍSTNÍ ADAPTACI NA ZMĚNU KLIMATU V OBCÍCH A MENŠÍCH MĚSTECH ČR, který s finanční podporou ministerstva zpracovala nestátní nezisková organizace Civitas per Populi, o.p.s.

V projektu jde o pomoc menším sídlům (městům a obcím do 10 tis. obyvatel) v přípravě vlastní – místní - Strategie adaptace na změnu klimatu (RoadMap) a/nebo navazujícího Akčního plánu opatření k adaptaci na změnu klimatu pro prevenci dopadů změny klimatu v místní komunitě. V rámci projektu byl nově zpracovaný elektronický „Asistent adaptační Road Map“ a vytvořena otevřená mapová aplikace. Oba nástroje by měly pomoci právě menším městům i obcím v místním rozvoji, prevenci před negativními vlivy změny klimatu a také k dosažení finanční podpory státu na realizaci efektivních adaptačních opatření pro sídla.
Cílem projektu bylo připravit elektronický nástroj na vytvoření originálního místního strategického a akčního plánu Adaptace sídla na vlivy změny klimatu, pouze činností místních komunit, znalců a případně externích podpůrců (expertní hodnocení metodou DELPHI II.). K tomu účelu byly připraveny i pomocné nástroje, které umožní krátké a rychlé hodnocení úrovně rizik v obci a cílevědomou práci na prevenci hlavních negativních vlivů změny klimatu v jejím areálu.

Mapové dostupné aplikace a zdroje budou v elektronickém nástroji zúročeny také, současně vznikne e-manuál a doprovodný informační materiál sloužící k osvětě mezi starosty, tajemníky a zastupiteli a zaměstnanci obcí a tedy potenciálními řešiteli Adaptačních úloh při změně klimatu.
Odborným garantem projektu je a bližší informace Vám poskytne Mgr. Michael Pondělíček, Ph.D., Civitas per Populi o.p.s. (nositel projektu) na e-mailové adrese: civitasperpopuli@gmail.com nebo mpondelicek@gmail.com
nebo na tel. č. +420 602 268 908
Vladimira Šilhánková, tel: 603 554155 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist