Daniel Petrák "> „POMOZTE DVAKRÁT – Zdravotně postižení pro dětské domovy“ - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pomozte-dvakrat-zdravotne-postizeni-pro-detske-domovy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

PROSAZ, z.ú.: „POMOZTE DVAKRÁT – Zdravotně postižení pro dětské domovy“

18. října 2021 | PROSAZ, z.ú.
Autor: Daniel Petrák, tel: 602862280
Přestože se PROSAZ již 30 let řídí heslem „Prostě pomáháme zdravotně postiženým“, rozhodla se tato organizace nyní pomáhat i na dalších místech. Spuštěním kampaně „POMOZTE DVAKRÁT – Zdravotně postižení pro dětské domovy“ na portálu Hithit, chce vybrat peníze na nové vybavení chráněných dílen, které umožní navázání spolupráce s dětskými domovy a zaměstnancům se zdravotním postižením šití jak hraček pro nejmenší, tak i výbavy pro život pro starší. Kampaň podporují i veřejně známé osobnosti jako jsou senátor Marek Hilšer, novinář Jan Tuna, youtuber Martin Rota, herec Jiří Štrébl, zpěvačka Naďa Válová, herec Michal Holán nebo MMA zápasník Viktor Pešta.

Chráněné dílny PROSAZ, které za kampaní stojí, zaměstnávají v současné době několik desítek zaměstnanců. Specializují se na rukodělné výrobky, zejména látkové hračky. V současnosti se ale potýkají s odlivem zakázek z důvodu starého a opotřebovaného vybavení, které již nedokáže držet krok s potřebami zákazníků a je třeba ho vyměnit za nové. Protože ale nechtějí jen žádat o příspěvek, rozhodli se zaměstnanci vybírat peníze tak, aby za ně sami následně pomohli i dál.
Za příspěvek v kampani tak podporovatelé nedostanou odměnu sami, jak je na Hithitu zvykem, ale příslušný dárek poputuje přímo do dětských domovů. Na dětské domovy padl výběr zkrátka proto, že tam není pomoci nikdy dostatek. „Chceme dát menším dětem do života trochu radosti a těm starším usnadnit start do dospělosti. Proto naší běžnou paletu hraček rozšíříme i o praktické výrobky, jako jsou plátěné tašky, utěrky nebo ručníky. Rádi bychom vše stihli doručit už do letošních Vánoc“, říká vedoucí chráněných dílen Jan Nedbal.

Hithit: https://bit.ly/3lXJlyx

Nezisková organizace PROSAZ, z. ú. za dobu své existence ušla dlouhou cestu vývoje. Kromě provozu chráněných dílen poskytuje Osobní asistenci pro klienty se zdravotním postižením, Pečovatelskou službu pro seniory, Domácí zdravotní péči, která pacientům s vážným onemocněním nahrazuje zařízení následné péče. Jako jediná organizace v Praze nabízí PROSAZ Noční pohotovostní službu s nepřetržitým působením a v neposlední řadě provozuje bezbariérové rekreační středisko Líchovy ve Středočeském kraji. Za posledních dvacet let bylo v rámci jednotlivých oddělení odslouženo přes 300 000 hodin. PROSAZ také pořádal mnoho akcí, jako jsou zájezdy do zahraničí pro zdravotně postižené, sjíždění řek na raftech, nebo výroční plesy. Rozvoj spolupráce s dětskými domovy je tak symbolem startu do dalších třiceti let organizace.
Daniel Petrák, tel: 602862280
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist