https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/posledni-prazdninovy-vecer-bez-niti-nabidne-pernikovou-chaloupku-i-beckove-horory
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Poslední prázdninový večer Bez nití nabídne Perníkovou chaloupku i béčkové horory

22. srpna 2019 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: +420 778 712 531
V sobotu 31. srpna 2019 od 17 hodin budou terasy Mydlářovského domu v rámci festivalu Bez nití/Odvázané léto na terasách hostit loutkářské soubory Damúza a Anička a letadýlko. Program rozdělený na podvečerní část pro děti a večerní pro dospělé nabídne, vedle loutkového divadla a tvořivého workshopu, i malou exkurzi do světa béčkových hororů, kde jednu z hlavních rolí hrají loutky.

Podvečerní program určený hlavně dětem bude od 17 hodin patřit moderní variaci na klasickou pohádku O Perníkové chaloupce v podání herců divadla Damúza. Další představení pro dětské diváky zahraje od 18 hodin herečka, loutkoherečka a performerka Anna Duchaňová vystupující pod pseudonymem Anička a letadýlko. Hra s názvem Kill Will odlehčeným způsobem pojednává o nejslavnějším dramatikovi všech dob, Williamu Shakespearovi. Tomu se totiž ztratilo pero a to se teď toulá světem a vypráví neuvěřitelné příběhy. Na představení naváže i tematický Workshop pro děti a jedno pero od 19 hodin.
Od 20 hodin je program posledního prázdninového večera Bez nití určen převážně pro dospělé a začíná pěkně zostra představením nazvaným Pičus není kretén. Groteska v podání Anny Duchaňové, Štěpánky Pencové a Martiny Krátké je nesentimentálně dojemným rozjímáním dvou postarších dam ve společnosti zahradního trpaslíka. Hlavní hrdinky, Maruška a Jaruška, obcují s minulostí, sklerózou i ďáblem a nakonec v kostnatých dlaních drží srdce diváků. Hudbu k tomuto oceňovanému představení slibujícímu notnou dávku absurdního humoru, vytvořil ve spolupráci s Annou Duchaňovou Michal Němec z kapely Jablkoň. Závěr večera pak od 21 hodin obstará projekce několika filmových béčkových hororů, v nichž v hlavních rolích vystupují loutky a různé animované příšery a příšerky.
Poslední akce letošního ročníku festivalu Bez nití/Odvázané pátky na terasách proběhne 31. srpna 2019 od 17 hodin. Vstupenky v ceně 100 Kč je možné zakoupit v předprodeji v recepci muzea nebo přímo na místě v den konání akce.
Břetislav Oliva, tel: 420 778 712 531
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist