https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prednaska-mahatma-gandhi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nová Akropolis: Přednáška Mahátma Gándhí

26. září 2019 | Nová Akropolis
Autor: Dana Gabrielová, tel: 608 501 040
Přednášku Mahátma Gándhí 24.9.2019 zahájila velvyslankyně Indické republiky v ČR paní Narinder Chauhan.

Před 150 lety se narodil Mahátma Gándhí, významná osobnost novodobých dějin Indie. U příležitosti tohoto výročí se ve všech sídlech filozofické školy Nová Akropolis konají přednášky o jeho životě a poselství morální síly, kterou se lze inspirovat i v dnešní době. V úterý 24. září 2019 od 19 hodin proběhla přednáška v sídle Nové Akropolis v Praze za účasti velvyslankyně Indické republiky v ČR paní Narinder Chauhan. Paní velvyslankyně vyzdvihla přínos indické kultury světu a připomněla poselství Gándhího, který prosazoval filozofii nenásilného odporu, což vedlo k vyhlášení nezávislosti Indie. Rovněž pozvala všechny přítomné na další akce pořádané k této příležitosti v ČR. Přednáška, kterou vedla lektorka Nové Akropolis paní Jana Aksamítová, byla doplněna i ukázkami jeho stále aktuálních textů.

Fotografie k dispozici www.akropolis.cz/content/prednaska-mahatma-gandhi.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist