https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prezident-republiky-se-v-lanske-obore-setkal-s-experty-z-oblasti-zivotniho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Kancelář prezidenta republiky: Prezident republiky se v lánské oboře setkal s experty z oblasti životního prostředí

Prezident republiky Petr Pavel věnoval pracovní den oblasti životního prostředí. Dopoledne se na několikahodinové vycházce seznámil s oborou v Lánech, jejími problémy a potenciálem a odpoledne diskutoval s odborníky u kulatého stolu.

Životní prostředí, ochrana přírody a adaptace na klimatickou změnu jsou jednou z priorit prezidenta. “Chci nejen moderovat potřebnou diskusi, ale sám i jít příkladem, kde to je možné,” řekl Petr Pavel před setkáním.

Podle prezidenta Pavla nabízí obora příležitost pro ochranu i podporu biodiverzity v různých ekosystémech, rád by viděl spontánní a samovolný vývoj lesa, kde budou v klidu žít vzácné živočišné i rostlinné druhy. Rád by oboru více zpřístupnil veřejnosti a pomohl najít způsob, jak to skloubit s režimem ochrany i s oborním chovem velkých zvířat.

Jedním z témat kulatého stolu bylo i přilehlé území Křivoklátska. Odborníci s prezidentem mluvili i o vzniku Národního parku Křivoklátsko, jediného parku, který bude celý obklopený českým územím. Mluvilo se i o tom, jak péči o lánskou oboru propojit s péčí o národní park.

“Příroda Křivoklátska a její hodnoty za ochranu v národním parku stojí a dobře zvolený postup v Lánské oboře k tomu může také přispět,” řekl prezident Pavel po setkání.

K debatě o ochraně přírody v České republice se na závěr připojil i ministr životního prostředí Petr Hladík a ředitelé národních parků v Česku.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist