https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prvni-kniha-o-sidlisti-dablice-v-prodeji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Spolek přátel sídliště Ďáblice: První kniha o Sídlišti Ďáblice v prodeji

30. září 2019 | Spolek přátel sídliště Ďáblice
Autor: Josef Platil, tel: +420 776 474 405
Kniha, která v těchto dnech míří do prodeje, vznikla z popudu obyvatel sídliště a je určena jak odborné veřejnosti, tak všem, kteří se o téma sídlišť zajímají. Na přípravě knihy se podíleli odborníci z oboru historie umění, architektury, památkové péče, krajinné architektury a také potomci hlavního architekta Viktora Tučka. Díky odborným textům naváže na několik spřízněných projektů (Paneláci, Sídliště Solidarita). Kromě toho se celou knihou prolínají zaznamenané rozhovory s pamětníky výstavby a prvního zabydlování sídliště, kteří zde vyrůstali nebo vychovávali své děti.

Kniha Sídliště Ďáblice: architektura pro lidi, která v těchto dnech míří do prodeje, vznikla z popudu obyvatel sídliště a je určena jak odborné veřejnosti, tak všem, kteří se o téma sídlišť zajímají. Na přípravě knihy se podíleli odborníci z oboru historie umění, architektury, památkové péče, krajinné architektury a také potomci hlavního architekta Viktora Tučka. Díky odborným textům naváže na několik spřízněných projektů (Paneláci, Sídliště Solidarita). Kromě toho se celou knihou prolínají zaznamenané rozhovory s pamětníky výstavby a prvního zabydlování sídliště, kteří zde vyrůstali nebo vychovávali své děti.

Kniha přináší nové pohledy na Ďáblické sídliště

„Díky zájmu veřejnosti se nám podařilo doplnit knihu o unikátní rodinné fotografie ze soukromých archivů obyvatel, které nikdy publikovány nebyly. Tím kniha získává další rozměr a věřím, že se v ní většina obyvatel najde,“ říká Josef Platil, díky jehož snaze se podařilo knihu vydat.

Grafickou podobu zpracovalo studio DIP, které získalo řadu ocenění (například Nejkrásnější kniha roku, European Design Awards, nominace na cenu Czech Grand Design, atp).

Unikátní projekt propojující odborníky a „srdcaře“

Kniha vznikala dva roky a kromě dvanácti autorů se na její tvorbě podílelo mnoho dalších osob z různých oborů. Všechny autory spojuje láska k sídlišti, snaha dostat sídliště do povědomí jako výjimečnou lokalitu a obrátit pozornost na umělecky cenné památky. Sídliště Ďáblice je příkladem jedné z nejkvalitnějších realizací obytného souboru výstavby 60. a 70. let 20.století.

Kniha bude slavnostně pokřtěna 7. října v Kulturním domě Ládví v 19 hodin.
• Křest: https://www.facebook.com/events/2398091980210558/
• Web: http://www.sidliste-dablice.cz/
• Eshop: https://316015.myshoptet.com/
• Facebook: https://www.facebook.com/knihaSidlisteDablice/
• Videoprezentace: https://www.youtube.com/watch?v=y7bo7w94Dt0

Vydává Spolek přátel sídliště Ďáblice, 240 stran, pevná vazba, 549 Kč
Název: Sídliště Ďáblice: Architektura pro lidi
EAN: 9788027035250
ISBN: 978-80-270-3525-0
Popis: 1× kniha, vázaná, 240 stran, česky
Rozměry: 21 × 28 cm
Josef Platil, tel: 420 776 474 405
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist