https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/rozkos-bez-rizika-v-ostrave
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ROZKOŠ bez RIZIKA: ROZKOŠ bez RIZIKA v Ostravě

2. srpna 2017 | ROZKOŠ bez RIZIKA
Autor: Jiří Kofroň, tel: 776608301
Organizace ROZKOŠ bez RIZIKA nabídne od 18. srpna 2017 širší škálu služeb a diskrétní zázemí ženám ze sexbyznysu v novém poradenském centru v Macharově ulici. Po Praze, Brnu a Českých Budějovicích je tak Ostrava čtvrtým městem, kde ženy budou mít možnost si pravidelně ověřit zdarma své zdraví pomocí krevních testů a rychlotestů na HIV, syfilis a hepatitidu C a získat informace k pohlavně přenosným infekcím, prevenci a možnostem léčby jednotlivých infekcí.

Slavnostní otevření poradenského centra je naplánováno na pátek 18. srpna od 12:00 na adrese Macharova 965/7 v Ostravě v Přívoze. Od 14:00 bude akce za vůně guláše pokračovat v nedaleké hospodě Dřysty v kisni (Wattova 10) koncertem ostravské vítkovické skupiny Mamalör a výstavou industriálních fotografií Terezy Musilové z Brna.

Nové poradenské centrum na Macharově ulici bude fungovat jednou týdně v pevně stanovenou dobu, konkrétně v úterý od 16 do 19 hodin. Pro objednané kdykoli během pracovní doby od pondělí do pátku od 8 do 15 hodin.
Vedle zdravotních služeb bude zajištováno i sociální a právní poradenství a terapie - pomoc v krizi a osobních problémech, preventivně edukační poradenství zaměřené na snižování rizik, informační materiály a prostředky prevence, sociálně právní poradenství, pomoc při hledání zaměstnání a ubytování, pomoc v soudních – trestně právních a jiných sporech včetně konzultací s právničkou.
Individuální terapie pak bude zaměřena na pomoc při řešení osobních, citových, partnerských, rodinných, pracovních či jiných problémů prostřednictvím pravidelných setkávání s terapeutkou.

Poradenské a terapeutické služby jsou dobrovolné, bezplatné a mohou být poskytnuty i anonymně.

ROZKOŠ bez RIZIKA působí v Moravskoslezském kraji (MSK) od roku 2007. Tým ve složení terénní sociální pracovnice a terénní zdravotní edukační pracovnice (registrovaná zdravotní sestra) vyjíždí čtyřikrát do měsíce během celého roku do nočních klubů, „privátů“ a na ulici. Při terénní práci poskytují zdarma odborné sociální poradenství a rychlotesty na HIV a syfilis. Dle individuálních potřeb zajišťují klientkám kontakty na další organizace či doprovody do dalších zařízení a institucí.

Průměrně třikrát do roka vyjíždí tým do terénu s pojízdnou dermatovenerologickou ambulancí, ve které nabízí venerologické vyšetření včetně stěrů z pochvy a děložního čípku a pravidelně i testovaní pro veřejnost na HIV.
Za rok absolvují v MSK pracovnice R-R kolem padesáti terénních výjezdů.

ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) je celorepubliková nestátní nezisková organizace, kterou před 25 lety založila socioložka PhDr. Hana Malinová CSc., s posláním pomoci ženám ze sexbyznysu a ochránit společnost v ČR před rozmachem pohlavních infekcí. Cílem služeb je prevence, diagnostika a léčba sexuálně přenosných infekcí a snížení negativních sociálních důsledků spojených s provozováním sexuální práce včetně nabídky terapeutické podpory. R-R měla doposud tři poradenská a zdravotnická centra (Praha, Brno, České Budějovice) a 10 terénních týmů pracujících ve 12 krajích České republiky.

Chcete se na něco zeptat? Kontaktní osoba: Mgr. Monika Střelková, vedoucí poradenského centra Ostrava Tel.: 777 180 186, e-mail: strelkova@rozkosbezrizika.cz
Těšíme se na Vás
Jiří Kofroň, tel: 776608301 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist