https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/se-startem-socialniho-podnikani-vam-muze-bezplatne-pomoci-tessea-cr
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TESSEA ČR, z.s.: Se startem sociálního podnikání vám může bezplatně pomoci TESSEA ČR

14. srpna 2017 | TESSEA ČR, z.s.
Autor: Daniela Bednariková, tel: 776081274
TESSEA má regionální vykrytí sítí tzv. ambasadorů sociálního podnikání. Již od ledna 2013 propagovali sociální podnikání v regionech České republiky. V rámci projektu organizace P3, s názvem Podnikání jinak, byla vytvořena síť šesti ambasadorů, kteří od ledna 2013 propagovali sociální podnikání v regionech České republiky. S problematikou sociálního podnikání seznamovali krajské a městské úřady, neziskové organizace, sociální podniky, vysoké školy, ale i ostatní podniky, které zajímala tato netradiční forma. Se spuštěním projektu TESSEA v novém (září 2016) je síť ambasadorů sociálního podnikání opět plně funkční pro všechny zájemce. Ten vám poskytne potřebné informace, zajistí konzultaci či školení pro vaši organizaci.

V současné době má organizace okolo 50 členů a členská základna stále roste. Členství v TESSEA je dvojího druhu, řádné a přidružené. Řádným členem se může stát osoba, která je sociálním podnikem nebo právnická osoba, která sdružuje nebo zastřešuje sociální podniky (regionální zastřešující organizace). Přidruženým členem se může stát fyzická nebo právnická osoba, která nesplňuje podmínky pro řádné členství.

Od loňského roku TESSEA realizuje projekt na podporu členských organizací z řad NNO. V rámci projektu je konzultační podpora členům TESSEA z řad neziskových organizací poskytována zdarma. NNO mají možnost se na realizační tým obrátit s poptávkou, na základě níž mají možnost konzultovat s vybranými experty na sociální a společensky odpovědné podnikání. Pomůžeme všem neziskovkám z řad přidružených členů při nalezení vhodného záměru pro jejich cílovou skupinu, při tvorbě podnikatelského plánu, poradenství při výběru právní formy a zapracování principů sociálního podniku do zakládacích dokumentů, pomoc při zpracováních dotačních žádostí, atd. Dále také lze čerpat konzultace v oblastech nastavování marketingových a obchodních strategií, při ekonomickém řízení organizace, v oblastech bodu zvratu a cash flow, v oblastech marketingu a komunikace značky sociálního podniku, v nových trendech v marketingu a jejich využití pro sociální podnikání, poradenství v dotačních oblastech, jak poskytovat psychosociální podporu zaměstnancům z cílových skupin, motivace a hodnocení zaměstnanců, podpora týmové spolupráce, atd. Doposud se v rámci projektu vykonalo již přes 300 hodin konzultací na kterých se podílelo okolo 10 konzultantů z různých oblastí.

Kromě konzultační podpory mohou členové z řad NNO využívat zajímavou nabídku workshopů a možnosti členských návštěv.

Pokud jste nezisková organizace, která má zájem směřovat se tímto proudem, máte nějaký záměr, pak se spojte se svým ambasadorem nebo rovnou napište na: kancelar@tessea.cz.

Všechny informace o organizaci naleznete zde.

Informace vznikly v rámci projektu CZ.03.2.63/0.0/0.0/99_041/0002235.
Daniela Bednariková, tel: 776081274 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist