https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/setkani-priznivcu-slavkovskeho-lesa-i-letos
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les: Setkání příznivců Slavkovského lesa i letos

V prvním příspěvku Vladimír Melichar představí bochnatku americkou. Že nevíte, co to je? Slizká gelová koule až velikosti fotbalového míče je kolonií zajímavých organismů a více se o ní a jejím vztahu ke Slavkovskému lesu dozvíte právě na přednášce. V prezentaci Tomáše Fialy, lesníka Správy CHKO Slavkovský les, se seznámíte s méně známými kůrovci a jejich významem pro ochranářskou práci. Jestli se vám do ruky ještě nedostala nová publikace “Ryby a mihule Karlovarského kraje”, tak na přednášce Miloše Holuba o zprůchodňování naší říční sítě máte příležitost dostat informace přímo od jednoho z autorů. Další neméně zajímavá regionální publikace, která vyšla koncem roku 2018, je “Květena Soosu”, jež představí jeden z jejích autorů Jiří Brabec z Muzea Cheb.
Po přestávce shrne pracovník Správy CHKO Slavkovský les, Přemysl Tájek, výsledky dlouholetého monitoringu netopýrů na zimovišti v dole Jeroným. Pak nahlédneme v přednášce Libora Hejla a Martina Bartůška do tajemství hub z PR Prameniště Teplé a PP Čertkus. Na závěr večera si ukážeme ještě jednu regionální knihu “Motýli a vážky Mariánskolázeňska”, jež vznikla ve spolupráci pracovníků Správy CHKO Slavkovský les a Městského muzea Mariánské Lázně a shrnuje výsledky desetiletého mapování těchto živočichů v okolí Mariánských Lázní.
Všechny představené knižní novinky bude možnost na setkání samozřejmě získat. Vstup na akci je zdarma. Na setkání s vámi se těší organizátoři akce AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les a ZO ČSOP Kladská.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist