https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/skauti-detem-2017-jak-vycvicit-draka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.: Skauti dětem 2017 “Jak vycvičit draka”

11. září 2017 | Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.
Autor: Ivana Pumprlová, tel: +420 776 008 288
Před 110 lety Robert Baden-Powell uspořádal na ostrově Brownsea první skautský tábor na světě. Dnes je skautek a skautů ve světě 50 milionů. V Česku se stále zvyšuje zájem rodičů i dětí o vstup do skautského oddílu, počet skautů a skautek vzrostl za posledních 11 let o 40 procent.

Abychom si připomněli toto výročí a zároveň ještě víc přiblížili skauting dětem, pořádají olomoučtí skauti ve dnech 15.-16. 9. 2017 v Bezručových sadech “Výpadu” již 10. ročník tradiční akce Skauti dětem. Letos s podnázvem “Jak vycvičit draka”, na motivy stejnojmenného filmu.

Akce je určená hlavně pro děti ve věku 6 -12 let, ale jsou vítány i další věkové kategorie dětí a jejich rodiče. Páteční dopoledne bude věnováno programu pro školy. Páteční odpoledne a sobota je určená pro veřejnost. V rámci akce se děti mohou těšit množství stanovišť s různorodými soutěžemi a disciplinami za které lze získat drobné ceny. Dále zde budou doprovodné aktivity jako jízda na lodi, střelnice nebo koloběžky. Kromě soutěží budou k vidění také skautské stavby, fotografie a videa z akcí pořádaných olomouckými skauty a ukázky fungování současného skautingu. Více informací na www.skauti-detem.skauting.cz.

Dnes je Junák – český skaut největší výchovnou organizací pro děti a mládež v Česku. Za posledních 11 let se počet skautek a skautů v zemi zvýšil ze 40 tisíc na téměř 58 tisíc. Skauting vede k formování charakteru, přináší mladým lidem dobrodružství a partu kamarádů. Je největším hnutím mladých na světě – hlásí se k němu 50 milionů dětí, mladých lidí a dospělých dobrovolníků ve 216 zemích světa. V okrese Olomouc je letos registrovaných téměř 1700 skautů a skautek.
Ivana Pumprlová, tel: 420 776 008 288 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist