https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/skauti-pokracuji-v-obnove-poutniho-mista
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.: Skauti pokračují v obnově poutního místa

19. září 2017 | Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.
Autor: Jan Zahradník, tel: +420 737 147 093
Ve Staré Vodě u Libavé bude o víkendu 22. - 24. 9. pokračovat skautský projekt Obnova Staré Vody. Skauti z Česka, Polska a Kanady dlouhodobě pracují na úpravě a udržování areálu v okolí poutního kostela sv. Anny a sv. Jakuba Většího, tedy v místě bývalé významné obce, která zanikla krátce po druhé světové válce.

Přestože skauti jezdí areál udržovat dvakrát do roka, na mnoha místech rostou náletové křoviny rychleji, než je stihnou odstraňovat. “Na jaře křoví a pařezové výmladky vysekáme a na podzim suché hromady pálíme. Je to trochu věčný boj, ale daří se nám konkrétní zajímavá zákoutí Staré Vody udržovat čistá,” přiblížil obvyklé práce Jiří Dvořák, jeden z organizátorů akce. V místě se již podařilo mimo jiné vyčistit a upravit hřbitov, rybník i cestu a okolí kaple u Královské studánky. Dobrovolníků se obvykle sejde několik desítek, přičemž většina je pravidelnými účastníky. “Opět dorazí také skauti z Kanady. I oni se akce účastní s obdivuhodnou pravidelností. Neváhají zdolat tisíce kilometrů, aby nám pomohli upravovat okolí Staré Vody,” dodal Jiří Dvořák.

Po práci skauti většinou tráví společné chvíle u ohně, kde diskutují se svými zahraničními kolegy, zpívají a plánují další drobné úpravy okolí poutního kostela. V sobotu večer se pak koná svíčkový průvod od kostela ke Královské studánce, který má původ v dobách hojně navštěvovaných starovodských poutí.

Další informace: Jan Pečínka, +420 731 059 298, pecinka@volny.cz, http://19-stredisko.skauting.cz.
Jan Zahradník, tel: 420 737 147 093 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist