https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sklady-potravinovych-bank-jsou-temer-prazdne-do-jarni-sbirky-potravin-se-zapoji-kompletni-sit-obchodu-tesco.pomahat-lze-i
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Tesco: Sklady potravinových bank jsou téměř prázdné, do jarní sbírky potravin se zapojí kompletní síť obchodů Tesco. Pomáhat lze i online

19. dubna 2023 | Tesco
Darované potraviny a drogistické zboží poputují ihned po sbírce do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména osamělým seniorům, rodičům samoživitelům, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů, postiženým či lidem bez domova a v nouzi. Důležitost potravinové pomoci podtrhuje skutečnost, že do sbírky se aktivně zapojuje na lokální úrovni řada neziskových organizací, které ve sbírce vidí prostor pro získaní potravin pro své klienty – Tesco tím dostává svého závazku být dobrým sousedem. Na pobočkách Tesco tak budou například pomáhat dobrovolníci z Klokánku Hostivice, Armády spásy či Arcidiecézní charity.
„Počet lidí v nouzi závislých na potravinových bankách bohužel stále narůstá, jsem proto moc ráda, že se celá síť obchodů Tesco zapojí do letošní jarní sbírky, abychom maximalizovali pomoc potřebným. Nově budou moci zákazníci na vybraných hypermarketech zakoupit u pokladen předpřipravené balíčky, které obsahují základní potraviny vhodné pro darování. Tesco se zapojuje do potravinových sbírek již od roku 2013 a pomáhá tak poskytnout potraviny těm, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Díky štědrosti zákazníků jsme loni ve sbírkách potravin vysbírali více než 227 tun potravin, což představuje asi 541 000 porcí jídla pro lidi v nouzi,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco Česká republika.
„Sbírka potravin je pro nás velkým svátkem solidarity a pomoci. Jsme velmi vděční všem zákazníkům, kteří přispívají, byť třeba malým darem a také dobrovolníkům a zaměstnancům, kteří nám pomáhají v jednotlivých obchodech. Tesco je pro potravinové banky důležitým a dlouholetým partnerem a velmi nás těší společný inovativní přístup, díky kterému je možno nakoupit i on-line formou nebo také nově zakoupit připravené potravinové balíčky. Tato nabídka ušetří zákazníkům čas a současně usnadní další přepravu, vyloučí nutnost potraviny třídit, a tak dojde k urychlení cesty potravin k lidem v nouzi, “ uvádí Aleš Slavíček, předseda České federace potravinových bank.
Tesco své potravinové přebytky daruje i mimo sbírky potravin. Přes potravinové banky daruje i pravidelně během roku. Spolupráce je navázána s organizacemi přímo poblíž prodejen, aby se potraviny dostaly k potřebným co nejdříve.
Více informací o sbírce potravin najdete na iTesco.cz

Kontakt pro média: press@itesco.cz
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist