https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/skupina-ceskych-a-zahranicnich-dobrovolniku-prijede-do-jizbic-a-nymburku-za-detmi-s-autismem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Skupina českých a zahraničních dobrovolníků přijede do Jizbic a Nymburku za dětmi s autismem

INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a spolek CENTRUM PRO VŠECHNY se opět spojili v rámci společného projektu, který se zaměřuje na pomoc dětem s poruchami autistického spektra. Ve dnech 4. 7. – 17. 7. 2019 tak obce Jizbice a Nymburk pohostí mladé dobrovolníky ze Španělska, Itálie, Jižní Koreje a dalších koutů světa, kteří s tímto projektem budou pomáhat.

Dalším rokem letos proběhne v Jizbicích a Nymburku tábor pro děti s autismem, který bude doprovázen bohatým programem. Letošní téma se ponese v duchu známé pohádky Hotel Transylvania. Děti během celého prožijí kvalitně strávený čas plný zábavy s postavičkami z této pohádky. Na pomoc přijedou i zahraniční dobrovolníci, kteří pomohou s průběhem a péčí o děti. Na dobrovolníky nečeká jen práce s dětmi. Mohou se těšit i na volnočasové aktivity a poznávání krás Česka a české kultury. Setkání dobrovolníků a dětí s handikepem se tak stane prospěšným pro všechny díky možnosti vzájemného poznávání cizích kultur.

„Dobrovolnictví je záslužná činnost, která přináší spoustu radosti, zážitků, přátel a zkušeností. Díky Centru pro všechny jsem se naučila pomáhat ostatním lidem. V Centru je skvělá parta lidí, která pomáhá dětem, které to potřebují. Ty nám naši pomoc vždy vrátí dvojnásobně v podobě úsměvu, radosti či objetí. Kdo to nezažil, o hodně přichází. Všem doporučuji stát se naším dobrovolníkem. Zahraniční dobrovolníci pro nás znamenají mnoho. Jsou pro nás hodně důležití, protože mnohdy je účast ze strany českých dobrovolníků velmi nízká. Díky nim získáme i přátelé na celý život. Pomáhají nám s přípravou tábora, programu ale i s péčí o naše dětičky. Jsem moc vděčná, že si vybrali právě Centrum pro všechny. Bez nich by to nešlo.“ říká Veronika Karbanová z Centra pro všechny.

Centrum pro všechny je rodinné centrum, které je zaměřeno na poskytování integračních volnočasových aktivit. Připravuje akce pro všechny, a to jak pro malé, velké, zdravé i s postižením. Organizuje aktivity, při kterých se setkávají a spolupracují hendikepovaní se zdravými a jejich rodiče. Těmito akcemi jsou například volnočasové kroužky, výlety, tábory, workcampy apod.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Nela Przetaková, Eliška Fryblíková

Fotogrfie z minulého ročníku projektu
https://drive.google.com/drive/folders/1OiHoEDBsa90Mc6Hw8f7xz1qI1UXvTN87?usp=sharing
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist