https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/skupina-dobrovolniku-z-celeho-sveta-prijede-do-harrachova-pomahat-pri-festivalu-drevosochani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Skupina dobrovolníků z celého světa přijede do Harrachova pomáhat při festivalu dřevosochání

Od 22. 7. do 5. 8. 2017 bude Harrachov hostit skupinu sedmi zahraničních dobrovolníků z Belgie, Ruska, Portulgalska, Turecka, Srbska a Španělska. Dobrovolníci budou pomáhat při organizaci akce Svatoanenské dřevosochání. Krátkodobý mezinárodní projekt, workcamp, je v Harrachově organizován ve spolupráci s organizací INEX-SDA již třetím rokem.

Město Harrachov se již potřetí rozhodlo uspořádat workcamp s účastí zahraničních dobrovolníků. Pro letošní rok bude hlavní náplní dobrovolníků pomoc s organizací tradičního festivalu Svatoanenské dřevosochání, který proběhne od 23. 7. do soboty 28. 7. Dobrovolníci budou během dne připravovat materiál pro umělce, pomáhat při úklidu, vyzkouší si lakování vytvořených soch a budou také ve městě pomáhat s propagací akce. V sobotu 28. 7. pak budou dobrovolníci pomáhat na závěrečném programu akce, kdy se budou přítomní na stáncích nebo se zapojí do aktivit pro děti. Dobrovolníci tak budou mít unikátní příležitost poznat blíže českou kulturu skrze zapojení se do místní akce, poznat lokální řemeslníky a či sportovce.

Vedle práce budou mít dobrovolníci též dostatek volného času, který mohou využít k různým volnočasovým aktivitám ať už v Harrachově nebo blízkém okolí. Jednou z možností je například výlet s místními na Čertovu horu nebo cesta zubačkou na česko-polské pomezí.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Marek Šurkala

Ilustrační fotografie (snímky z realizace loňského harrachovského workcampu, autor Daniel Hloušek):
https://drive.google.com/drive/folders/1qhmKCVEgLrJtLLIOjhPMaMeA8sNY9F2v?usp=sharing
Daniel Hloušek, iniciátor projektu, tel: 602 446 141 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist