https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/skupina-dobrovolniku-z-celeho-sveta-prijizdi-jiz-potreti-do-skalky-u-doks-pomoci-s-peci-o-krajinu-a-pamatky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Skupina dobrovolníků z celého světa přijíždí již potřetí do Skalky u Doks pomoci s péčí o krajinu a památky

Již potřetí Institut pohostinného přátelství ve Skalce u Doks přivítá skupinu mezinárodních dobrovolníků. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit.

Od 15. do 29. července bude skupina dvanácti mladých dobrovolníků nejen z evropských zemí, ale i například z Mexika, Taiwanu či Maroka, společně s českými vedoucími pomáhat obnovovat hospodářské stavení za účelem vytvoření pohostinného, kulturního centra. Krom toho také dobrovolníci připraví kostel v Bořejově na svatojakubskou poutní mši, které se následně zúčastní. Také se zapojí do prací prospěšných pro místní obec, čímž podpoří ukotvení Institutu v místním prostředí. Na dobrovolníky nečeká jen práce. V rámci vzdělávacích aktivit například navštíví místí osadníky, od nichž se dozví o principech permakulturního pěstování a kompostování. Navíc je jako odměna ze strany Institutu pro ně připraven příjemný večer u nedalekého Máchova jezera s projížďkou na lodi po jezeře. Součástí projektu bude i společný workshop, na kterém budou mít dobrovolníci možnost nad rámec vykonávané praktické dobrovolné práce také sdílet své zkušenosti s dobrovolnictvím a diskutovat o vlastních nových kompetencích získaných díky tomuto projektu, jež mohou upotřebit v jejich dalším životě.

Institut pohostinného přátelství, z.s. se nachází ve Skalce u Doks. Nezisková organizace vznikla v roce 2011 koupí hospodářského stavení č. p. 1., o jehož obnovu se od té doby snaží. Vedle opravy stavení spolek kultivuje přilehlé pozemky a zakládá permakulturní zahrady. Institut pohostinného přátelství odkazuje na starověkou tradici vzájemné pomoci lidí na cestě.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie z minulého ročníku (archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/18CQb2kgFi4Ugd8RvpZZkwqtMQsZ9PmeG?usp=sharing
Miroslav Cvejn, vedoucí workcampu, tel: 420730641737 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist