https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/skupina-dobrovolniku-ze-vsech-koutu-sveta-prijede-do-jizbic-a-nymburku-pomahat-detem-s-autismem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Skupina dobrovolníků ze všech koutů světa přijede do Jizbic a Nymburku pomáhat dětem s autismem

25. června 2018 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Miroslav Molinek, tel: 725 913 362
Středočeské obce Jizbice a Nymburk budou ve dnech 28. 6. - 10. 7. hostit skupinu dobrovolníků, kteří přijedou pomáhat dětem s poruchami autistického spektra. Mladí dobrovolníci ze Španělska, Mexika a dalších zemí budou pomáhat v rámci společného projektu INEX - Sdružení dobrovolných aktivit a spolku CENTRUM PRO VŠECHNY.

„Věříme, že lidé mají potenciál pomáhat druhým, ale protože často něvědí jak na to, nebo nemají dostatek sebedůvěry, příležitostí, podpory nebo informací, jejich potenciál zůstane nenaplněn. Našim cílem je tedy nejen poskytnout dětem s autismem kvalitně strávený čas, ale zároveň poskytnout dobrovolníkům prostor pro jejich seberealizaci a osobní rozvoj,“ říká Monika Holakovská z Centra pro všechny. Zdejší setkávání zdravých a hendikepovaných se tak stává prospěšným pro všechny zúčastněné, zároveň je výbornou příležitostí odstranit předsudky, ostych, pochybnosti a nejistotu ve vzájemné komunikaci. Zároveň je rodičům postižených dětem poskytnut prostor pro odpočinek a činnosti, které je v rámci běžného režimu péče o postižené obtížné realizovat.

Pro Jizbice a Nymburk nebude návštěva zahraničních dobrovolníků ničím neobvyklým. INEX-SDA zde organizuje mezinárodní workcampy již řadu let, a to dokonce v dvou letních termínech. Prvním termínem bude přelom června a července, druhý workcamp se koná v měsíci srpnu. Na dobrovolníky čeká nejen práce s dětmi, ale rovněž se mohou těšit na volnočasové aktivity a poznávání krás okolí.

Centrum pro všechny, spolek, je rodinné centrum, které je zaměřeno na poskytování integračních volnočasových aktivit. Připravuje akce pro všechny, a to jak pro malé, velké, zdravé i s postižením. Organizuje aktivity, při kterých se setkávají a spolupracují hendikepovaní se zdravými a jejich rodiče. Těmito akcemi jsou například volnočasové kroužky, výlety, tábory, workcampy apod.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Denisa Vaňátková

Ilustrační fotografie (autorka: Veronika Clausová):
https://drive.google.com/drive/folders/1JecJkGFQjKInkZ6AGaExfO7fW1EgZ5Jd?usp=sharing
Miroslav Molinek, tel: 725 913 362 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist