https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/skupina-solidsun-prinasi-na-cesky-trh-novou-technologii-solarnich-panelu
reklama
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Skupina SolidSun přináší na český trh novou technologii solárních panelů

29. března 2023 |
Skupina SolidSun, lídr na trhu v poskytování komplexního řešení fotovoltaických elektráren, nabízí jako první v České republice solární panely s technologií HJT (Heterojunction technology). Její přednost spočívá v tom, že díky dodatečné amorfní vrstvě na křemíkových článcích dosahují panely vyššího výkonu, i když je zataženo.
„Skupina SolidSun je první společností na českém trhu, která má v nabídce panely s jedinečnou technologií HJT – HuaSun 460 W HJT N-type Bifacial. Těší nás, že můžeme našim zákazníkům přinést to nejlepší, co trh nyní nabízí,“ říká generální ředitel skupiny SolidSun Martin Palarčík.
Panely využívají kombinaci toho nejlepšího z monokrystalické a amorfní technologie. Obě vrstvy vyrábějí elektřinu z jiných částí světelného spektra, čímž se navzájem skvěle doplňují. Právě tato symbióza se nazývá Heterojunction technology (HJT). „Amorfní vrstva sjednocuje černou barvu destiček a zajišťuje až o 5–7 procent více vyrobené energie z rozptýleného světla – to znamená, že dokáže získat více energie i při zataženém počasí a nižším slunečním svitu. Účinnost panelu je 21,16 procenta, čímž se stává jednou z nejvyšších na trhu v tomto rozměru panelu,“ popisuje Martin Palarčík.
Panely HuaSun 460 W HJT N-type Bifacial navíc patří do rodiny N-type panelů. Oproti běžně užívaným panelům P-type lépe zvládají teplotní výkyvy, kterým jsou panely na střechách rodinných domů běžně vystaveny každý den. Výrazně tím stoupá životnost panelů a nedochází tak k degradaci jejich výkonu právě vlivem vyšších teplot. Tento typ panelů je proto ideální pro instalace na střechy rodinných domů, kde se s oteplováním panelů musí počítat.
Přední strana panelu má maximální výkon 460 W. Vzhledem k tomu, že jde o bifaciální (oboustranný) panel, je zadní strana panelu schopná navíc vyrábět z odraženého světla dalších až 30 % energie. Další výhodou panelu je jeho vyšší napětí při zátěži, a to 45,24 V. Díky tomu postačí pro správnou funkčnost MPP trackerů měniče napětí menší počet panelů. Při vyšším počtu panelů však rychle dosáhnete optimálního pracovního napětí střídače (zpravidla 620 V) a maximalizujete tak zisky ze své fotovoltaické elektrárny.
Nesmíme také zapomenout na velice nízkou degradaci výkonu panelů v letech. Výrobci standardní technologie Mono Perc Half Cell poskytují lineární záruku na pokles výkonu většinou na 80 % po 25 letech. HuaSun garantuje, že po 25 letech bude zbývající výkon panelu na úrovni úctyhodných 90 %.
Výrobce na tento panel poskytuje záruku 15 let na výrobní vady a 30 let na výkon. Pro sněžné podmínky v České republice dodáváme se zesíleným černým rámem.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist