https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/statek-v-borotine-opet-privita-dobrovolniky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Statek v Borotíně (opět) přivítá dobrovolníky

12. června 2018 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Martina Renková, tel: +420 731 314 843
Starý zámek v Borotíně u Tábora se stane na dva týdny od 16. 6. do 30. 6. 2018 centrem dění pro desítku dobrovolníků z celého světa, kteří pomohou s obnovou a revitalizací kulturní památky hospodářského dvora.

Starý zámek v Borotíně u Tábora se stane na dva týdny od 16. 6. do 30. 6. 2018 centrem dění pro desítku dobrovolníků z celého světa, kteří pomohou s obnovou a revitalizací kulturní památky hospodářského dvora. Hlavním cílem zahraničních dobrovolníků bude pomoc s obnovou a revitalizací kulturní památky hospodářského dvora Starý zámek v Borotíně. V rámci letošního projektu budou dobrovolníci pomáhat při úpravě prostor, které by měly v blízké budoucnosti sloužit pro kulturní akce i jako muzeum. Mezi dobrovolníky budou účastníci až z dalekého Taiwanu, Hong Kongu, Mexika, Turecka, Ruska, Itálie nebo Francie. Jejich účast zajistí, tak jako minulý rok, organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit.

I v letošním roce proběhne v rámci workcampu “Mezinárodní odpoledne“ – tentokrát v neděli 24. 6. 2018. V něm jednotliví účastníci představí místním lidem svou zemi, kulturu i typické pokrmy. Obyvatelé Borotína na oplátku zajistí prezentaci české kultury a kuchyně. Akce je otevřena všem návštěvníkům, kteří budou mít zájem seznámit se s neziskovým sektorem, potkat se se zahraničními dobrovolníky a užít si doprovodný program, jehož zajištění mají na starost samotní dobrovolníci.

Dobrovolnický projekt v Borotíně je možné uskutečnit především díky neziskové organizaci Barokní dvůr BOROTÍN, z. s., zastoupené Janou Čermákovou. Tato organizace, která byla založena roku 2012, si dala za cíl obnovit památku mimořádného urbanistického významu – barokní hospodářský dvůr – aby se z ní mohla v budoucnu těšit široká veřejnost. Hlavním cílem je vybudovat interaktivní muzejní expozici zaměřenou na historii statku, hradu, obce i zemědělského regionu.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice. Zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků. Věnují se zde ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

FOTOGRAFIE Z ROKU 2017 (auto fotografií: Milan Tejnor):
https://drive.google.com/drive/folders/1xXHdwhSTSEvR-9DkYNu3yqMBc4YYAnP6?usp=sharing
Martina Renková, tel: 420 731 314 843 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist