https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stepan-broz-joyful-medieval-days-vystava-malby
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Xaoxax, z.s.: Štěpán Brož: Joyful Medieval Days / výstava malby

4. prosince 2018 | Xaoxax, z.s.
Autor: Klára Zahrádková, tel: 602392104
Štěpán Brož je malíř a ilustrátor. Vyrostl na pražské periferii, která ho také inspiruje při tvorbě digitálních maleb a grafik. V Praze absolvoval bakalářská studia v ateliéru Ilustrace a grafiky na UMPRUM u Juraje Horvátha. Věnuje se komiksu, navrhuje plakáty na koncerty a levicově aktivistické akce, kreslí obaly jen na desky kapel, které poslouchá.
Před dvěma lety objevil středně velká plátna a olejomalbu a od té doby se jim intenzivně věnuje. Tak vznikla i série Dark Medieval Times. Spojil v ní lásku k metalu, středověku a krajinomalbě. Ve studiu pokračuje v ateliéru malířství Vasila Artamanova na FAVU v Brně.
Pro výstavu v Xao připravil sérii maleb, která navazuje na tuto sérii – tentokrát jsou méně temné, objevují se v nich zelení goblini (šibalští skřeti) a pocity radosti. Odráží Štěpánův smysl pro humor a sympatie k lidovému a žánrovému umění.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist